Jacek Jakubiak z Mennicy Skarbowej poprowadził panel dotyczący inwestowania w złoto. Czasy pandemii koronawirusa i kryzysu sprawiły, że fizyczne złoto cieszy się nie lada popytem. Wiąże się to również pojawieniem się osób, które próbują na tym skorzystać oszukując innych. Jak tego uniknąć? Dowiesz się z prelekcji Jacka Jakubiaka.
- Jak dobrze przygotować się do zakupu fizycznego złota?
- Inwestycja powinna być dla nas zakupem strategicznym
- Kupując złoto przede wszystkim powinniśmy zweryfikować kontrahenta
- Jak sprawdzić sprzedawcę indywidualnego?
- Co wybrać? Sztabka czy moneta?
- Jak dokonać najbardziej opłacalnego zakupu?
- Oprócz sprzedawcy, przed zakupem sprawdź także produkt!
- Czy magnes nadaje się do sprawdzenia surowca?
Kupno fizycznego złota wymaga wprawy
Do handlowania złotem niezbędna jest licencja Narodowego Banku Polskiego. Przy zakupie fizycznego kruszcu powinniśmy zatem sprawdzić, czy nasz kontrahent dysponuje taką licencją.
Złoto jest bezpieczne, kiedy nikt o nim nie wie, jest taka zasada, mówił Jakubiak. Trudniej zatem jest sprawdzić indywidualnego sprzedawcę, który handluje złotem w Internecie. Zbyt niska cena powinna zapalić w nas lampkę ostrzegawczą.
Kiedy już kupimy sztabki złota, warto zapisać sobie numery sztabek. W przypadku ewentualnej kradzieży, łatwiej jest je odnaleźć organom ścigania.
Pozostałe prelekcje znajdziesz rejestrując się bezpłatnie na stronie https://abc-inwestowania.pl/. Uzyskaj dostęp do 25 wykładów ekspertów rynkowych!
Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!
Autor poleca również:
- AxiTrader zmienia nazwę na Axi i zostaje sponsorem Manchester City FC
- Bank Anglii nie wyklucza ujemnych stóp procentowych, mówi Bailey
- JPMorgan zapłaci 980 mln dolarów za manipulację. To najwyższa kara w historii