Naga MarketsW Nowym Jorku w czwartek na giełdowym parkiecie dominowała senna atmosfera. Inwestorzy nie przejęli się nową metryką liczenia liczby zakażeń koronawirusem, główne indeksy zakończyły kwotowania lekko pod kreską – S&P500 i NASDAQ  w dół o 0,1%, nieco słabiej Dow Jones ze spadkiem 0,4%.


W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia. 

Przedmiotem dzisiejszej analizy będzie spółka ROKU (#ROKU) – dostawca urządzeń i usług streamingowych, która podała w czwartek po zamknięciu sesji wyniki kwartalne, dobrze przyjęte przez inwestorów, w skutek czego kurs akcji w piątkowych notowaniach przedsesyjnych rośnie o niemal 10% do poziomu 152 USD za akcję przy dużym wolumenie (Directa nie kwotuje pre marketu NYSE/NASDAQ). To znów oznacza – z punktu widzenia analizy technicznej – soczyste wybicie z lokalnej formacji trójkąta. Ponieważ w dniu dzisiejszym kurs akcji spółki będzie zachowywał się bardzo dynamicznie, zmienność ceny może sięgnąć kilku USD i może wydarzyć się dosłownie wszystko, ponieważ jedni będą grali na domknięcie luki, a drudzy dokładnie w odwrotnym kierunku, radzimy zachować najwyższą ostrożność. Najbezpieczniejszą formułą rozegrania ROKU, co podpowiada nam historia choćby ostatniej luki wzrostowej z sierpnia 2019 roku, będzie przeczekanie dzisiejszej sesji i – jeżeli świeca dzienna zamknie się wzrostowo – ewentualny atak w poniedziałek w kierunku pozycji długiej ze zleceniem zabezpieczającym poniżej wartości świecy piątkowej. ROKU jest spółką dość ‚trendową’, którą spekulanci lubią ‚wyciągnąć’, stąd też zagranie ma szanse powodzenia, jeśli spółka przejdzie ostatni szczyt 153 USD, to otwierają się możliwości zaatakowania lokalnych szczytów 168 czy 174 USD. W tej sytuacji nawet niewielki pakiet akcji pozwala wygenerować przyzwoity zarobek warty ryzyka. 

Ale uwaga! ROKU to spółka bardzo zmienna i niebezpieczna – tylko dla inwestorów z nastawieniem ‚kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana’. Inwestorom z nadciśnieniem zdecydowanie odradzamy.  tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here