Naga MarketsKryptowaluty loga kryptowalutWiemy już jakie podmioty na rynku posiadają na swoich portfelach największe ilości kryptowalut, a konkretnie bitcoinów.

Okazuje się, że prawie 7 proc. całej podaży bitcoinów (BTC) znajduje się w portfelach ośmiu głównych giełd kryptowalut. Sprawę zbadał użytkownik na Twitterze – The Token Analyst.

Kto rządzi rynkiem kryptowalut?

8 października The Token Analyst napisał, że w portfelach ośmiu największych giełd kryptowalut znajduje się aż 1,2 miliona coinów. Stąd twitterowicz określa platformy jako „największych HODLerów”.

Co ciekawe, liderem rynku jest Huobi Group, które posiada największą ilość BTC w swoich portfelu. Binance i BitMEX walczą ze sobą o drugie miejsce.

HODL!

HODLer to pojęcie pochodzące od słowa HODL i oznacza inwestora na rynku, który skupuje i trzyma na lonterm kryptowaluty. Samo słowo HODL jest dziś jednym z najbardziej znanych słów w języku fanów BTC. Jaka jest jego geneza? Słowo zostało wymyślone na BitcoinTalk prawie sześć lat temu i to w dość dramatycznych okolicznościach. Wtedy bitcoin zaczął mocno spadać po dotknięciu poziomu 1000 USD.

W tak tragicznych okolicznościach członek forum Bitcointalk, GameKyuubi, chcąc uspokoić nastroje, napisał: HODL. Chodziło mu o “trzymaj” (HOLD), tyle że – zapewne w stresie i przez tempo pisania – przekręcił je na HODL. Dziś jest ono powszechnie rozumiane jako zalecenie, aby nie sprzedawać zasobów cyfrowych w czasach FUD, czyli panicznej wyprzedaży.

Co dalej z kursem?

Od wczoraj kurs BTC zaczął ponownie rosnąć, ciągnąc za sobą także altcoiny, w tym ETH, XRP i inne czołowe tokeny.

W momencie pisaniach tych słów BTC kosztuje ponad 8 500 USD i zyskuje ponad 4 proc. Za token Ether płacimy już 192 USD, co przekłada się na jeszcze większy wzrost sięgający ponad 5 proc. w skali doby. Litecoin rośnie o 2,4 proc. i kosztuje ponad 59 USD. Token Ripple XRP kosztuje zaś 0,27 USD i utrzymał się przez 24 h na stałym poziomie.

Wiele zaczyna wskazywać na to, że czeka nas sezon na altcoiny, na który od dawna liczą inwestorzy na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here