Naga MarketsKsięgowość dla e-commerce bez wychodzenia z domu

Jeśli należysz do osób prowadzących sprzedaż przez internet, prawdopodobnie doceniasz wygodę internetowych rozwiązań. Księgowość e-commerce niewymagająca wychodzenia z domu, to jedno z nich, które z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zobacz, dlaczego warto zamienić zwykłego księgowego na księgowego online.

Księgowość e-commerce – wygodne rozwiązanie

Księgowość e-commerce należy do specyficznych rodzajów rozliczeń. Osobom niedoświadczonym w tej materii niemałych problemów może przysporzyć rozliczenie usług zagranicznych, takich jak Facebook Ads czy Google Ads, rozliczenie usług świadczonych poza krajem, w tym również w systemie MOSS czy też rozliczenie przychodów ze sprzedaży w internecie. Aby ułatwić sobie to zadanie, a jednocześnie zapobiec ewentualnym błędom, warto skorzystać z usług firm wyspecjalizowanych w księgowości e-commerce.

Księgowość dla e-commerce – pełna czy uproszczona?

Wspomniane firmy przygotowane są zarówno do prowadzenia księgowości e-commerce pełnej, jak i uproszczonej. Przypomnijmy, że księgowość pełna to bezwzględny obowiązek w przypadku spółek akcyjnych, komandytowo-akcyjnych, komandytowych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Pełna księgowość dotyczy także wszelkich organizacji NGO, pod którymi kryją się stowarzyszenia oraz fundacje.

Z kolei osoby fizyczne i spółki osób fizycznych, czyli spółki cywilne, jawne oraz partnerskie, mogą rozliczać się, prowadząc księgowość uproszczoną. Istnieje jednak w tym względzie pewien warunek – gdy kwota przychodu uzyskanego w poprzednim roku przekroczy wartość 2 milionów euro, podmioty te zobowiązane są do przejścia na pełną księgowość.

Nie trudno domyślić się, że prowadzenie pełnej księgowości generuje znacznie więcej rozliczeń niż księgowość uproszczona. Niezależnie od tego, który rodzaj księgowości e-commerce zobowiązana jest prowadzić Twoja firma, warto powierzyć to zadanie specjaliście. Zamiast biura rachunkowego rozważ wybór nowoczesnego rozwiązania, jakim jest księgowy online.

Księgowy online – dlaczego warto?

Jeśli w ramach swojej działalności prowadzisz sprzedaż przez internet, warto postawić na księgowość e-commerce, która również będzie w pełni online. Koniec z ciągłym dostarczaniem dokumentów do biura rachunkowego i skrupulatnym gromadzeniem papierowych faktur w archiwum. Księgowy online pozwoli Ci ograniczyć wysiłki jedynie do wysyłania dokumentów drogą elektroniczną. Zyskasz wygodny, internetowy dostęp do całej dokumentacji, a regularne raporty oraz specjalny program do faktur z automatycznymi funkcjami pozwoli Ci na bieżącą kontrolę finansów firmy. Nad wszystkim czuwał będzie indywidualny opiekun, do którego możesz zwracać się o wsparcie we wszelkich sprawach związanych z Twoją księgowością e-commerce.

Księgowy online, dedykowany dla branży e-commerce, to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także gwarancja, że wszelkie rozliczenia będą dokonywane poprawnie. Zamów księgowego online dla swojej firmy już dziś i uniknij kar finansowych za ewentualne błędy w prowadzonej księgowości e-commerce.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here