Naga Markets

Książki “Spekulacja intuicyjna” Curtisa Faitha do wygrania w XI edycji Ligi TraderówAutor zbija z tropu swojego czytelnika. Po opublikowaniu książki „Droga Żółwia”, w której przedstawił czysto mechaniczny system stosowany przez legendarną grupę Żółwi, stawia pod znakiem zapytania jej główne przesłanie.

Choć tłumaczy, że w spekulacji trzeba mieć przetestowany system i wojskową dyscyplinę, wskazuje, że jeśli chce się osiągnąć rezultaty naprawdę wybitne, należy zaufać intuicji i instynktowi. Jak to zrobić? Intuicję trzeba trenować, wzbogacać poprzez nowe doświadczenia, a przy tym wszystkim być świadomym jej słabych stron.Źle korzystamy z mózgu podczas inwestowania

Faith tłumaczy, jak działa intuicja i dlaczego powinna być wykorzystywana w grze giełdowej, a także rekomenduje konkretne ćwiczenia, które pozwalają ją wytrenować. Spekulację w oparciu o intuicję porównuje do występów światowej klasy sportowców, którzy dzięki regularnym treningom automatyzują swoje odruchy, aby jak najczęściej wykonywać je bez udziału świadomości i zbędnych analiz obciążających mózg.

Faith zachęca do podobnego podejścia w inwestowaniu na giełdzie. Według niego procesy analityczne powinny być płynne, szybkie, a przy tym wszystkim pozostać skuteczne i efektywne.

Automatyzacja często oznacza uproszczenie stosowanych strategii, ale jest to konieczne, ponieważ tylko wtedy możliwe jest wykorzystywanie i rozwijanie intuicji. Spekulacja intuicyjna wymaga eliminowania zbędnych elementów z procesu inwestycyjnego.

Wygrywaj książki w bezpłatnym turnieju traderskim

Te oraz wiele innych książek o tematyce spekulacji, a także liczne gadżety elektroniczne  są do wygrania w rozpoczynającym się 24 września XI sezonie konkursu Liga Traderów. Konkurs jest całkowicie bezpłatny, a co najmniej dwie nagrody książkowe będą losowane w każdą środę oraz sobotę przez około 3 miesiące trwania konkursu.

Zapisy tylko do 23 września do godziny 18. XI edycja konkursu rozpoczyna się w sobotę 24 września 2022 roku. (Zasady i regulamin konkursu)

XTB

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum. Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here