Naga Markets

7 miesięcy pracy – dokładnie tyle zajęło Kamilowi Predeckiemu znanemu z kanału Encyklopedia Kryptowalut napisanie jego drugiej książki o kryptowalutach. “Encyklopedia Kryptowalut – Kryptospekulacje” to pozycja dla każdego kto szuka praktycznej wiedzy o kryptowalutach. Na 300 stronach znajdziemy tam bowiem spisaną wiedzę i ponad pięcioletnie doświadczenie jej autora.

Wszystko co musisz wiedzieć w jednym miejscu

To wszystko sprawia, iż jest to pozycja zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami, jak i dla tych którzy już od dłuższego czasu na nim działają. Nam z kolei niezwykle miło poinformować, iż jako portal Comparic.pl objęliśmy patronat medialny nad tą publikacją.

Chcesz zobaczyć co możesz znaleźć w środku? Nie ma problemu! 

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT KSIĄŻKI 

i utwierdź się w tym, że ta książka jest warta zakupu!

Praktyczna wiedza na wyciągnięcie ręki

„Encyklopedia Kryptowalut – Kryptospekulacje” to najnowsza książka Kamila Predeckiego, twórcy kanału na YouTube „Encyklopedia Kryptowalut”. Kamil, tak jak w przypadku swojej pierwszej książki „Encyklopedia Kryptowalut – Twój start w świat kryptowalut” podszedł do tematu w sposób praktyczny, przekazując wiedzę, którą można realnie wykorzystać, aby osiągnąć lepsze wyniki na rynku kryptowalut.

Głównym jego celem podczas tworzenia tej książki było przekazanie odbiorcom, jak można działać na rynku kryptowalut w sposób praktyczny, ale równocześnie bezpieczny. „Encyklopedia Kryptowalut – Kryptospekulacje” to spisane na 300 stronach jego ponad pięcioletnie doświadczenie na rynku. 

O spekulacji ceną, czasem, informacją i nie tylko

O czym dokładnie możemy przeczytać w tej książce? O szeroko pojętej spekulacji – ceną, czasem, kosztami produkcji czy informacją.

AVA Trade

Pierwszy rozdział tej publikacji poświęcony został wpływowi mediów społecznościowych na otaczającą nas rzeczywistość. Autor dostrzega bowiem, że projekty, które lepiej zarządzają swoimi mediami społecznościowymi są wyżej w rankingach pod względem kapitalizacji.

Następne dwa tematy to rodzaje blockchainów oraz działanie giełd zdecentralizowanych. Dużo osób nie wie bowiem, że istnieją łańcuchy bloków, które działają inaczej, niż klasyczne, publiczne sieci wykorzystywane do przesyłania kryptowalut.

W kolejnym rozdziale został poruszony temat danych on-chain, a odpowiedź na pytanie czy są one hitem czy kitem może być zaskakująca. 

Dalsze rozdziały zdecydowanie mocniej skupiają się na spekulacji oraz:

  • rynku NFT, czyli na tym, jak m.in. sprzedać cyfrowy kamień za 17 mln złotych?
  • rynku gier „Play2Earn”, czyli jak grając w gry zarabiać najniższą krajową w 2-3 dni?
  • Pumpamentals – dlaczego jedne kryptowaluty rosną mocniej od innych?

Autor nie zapomniał także, że ze spekulacją bardzo mocno związana jest dźwignia finansowa. Wyjaśnia więc on, dla kogo ona jest, a kto powinien się trzymać od niej z daleka.

Rozdział dziesiąty jest jednym z ważniejszych dla autora, choć nie do końca związany z kryptowalutami. Mowa tu o CBDC, czyli cyfrowych walutach banków centralnych. Jak pieniądz, który znamy obecnie może się zmienić w pełni cyfrowy, scentralizowany i kontrolowany przez Banki Centralne?

Po tym jak już uda Ci się zarobić na kryptowalutach, przychodzi smutny moment rozliczenia się z tych zysków. Dział o podatkach od kryptowalut, powstał przy współpracy z firmą Cryptiony, która zajmuje się tym tematem zawodowo.

„Dziesięć powodów, przez które tracisz na kryptowalutach?” to z kolei dział, który wyleje kubeł zimnej wody na głowę niektórych narwanych na łatwy zysk na rynku krypto.

Następnie przechodzimy do spekulacji na temat przyszłości. Jakie trendy mogą być kolejnymi na rynku? Jak będą sprzedawać się tokeny w kolejnych latach oraz skąd czerpać informacje w 2023 roku? 

Praca w kryptowalutach

Autor w swojej książce porusza temat zatrudnienia na rynku kryptowalut. Nie tylko programista może liczyć na pracę w tej branży. Kamil nie omieszkał również poruszyć stawek, na jakie można liczyć na poszczególnych stanowiskach.

Nie zostaje również pominięty gorący temat w ostatnim czasie, czyli airdropy.  Jak można się przygotować na przyszłość, aby mieć szansę załapania się na takie zrzuty tokenów?

Ostatni rozdział, czyli „Jak zarobić i nie oszaleć? O psychice słów kilka.” to dział z którym warto zaznajomić się kilkukrotnie. Większość osób potrafi zarobić na kryptowalutach, ale niestety chciwość i brak realizacji zysków powoduje to, że koniec końców dołączają oni do tej dużej grupy, która długoterminowo nie potrafi zarabiać na kryptowalutach.

Dla kogo, więc jest ta książka? Zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami, jak i dla tych którzy już od dłuższego czasu na nim działają.

KUP KSIĄŻKĘ

Autor od samego początku swojej działalności publicznej związanej z kryptowalutami stawia na edukację odbiorców jego treści. Ta książka specjalnie została wydana w okresie bessy na rynku, kiedy osoby, które faktycznie chcą się edukować, mają na to więcej czasu, niż podczas rozpędzonej hossy.

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu tej książki, uda Ci się poprawić swoje wyniki na tym rynku. Przyjemnej lektury!Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAmazon pozwany oszustwo. Gigant dopuścił się okradania pracowników?
Następny artykułCzwartkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 29 grudnia 2022 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here