Naga Markets

KSG Agro zwiększa znormalizowany zysk o 43% w I półroczu 2022 r.KSG Agro, ukraiński agroholding notowany na GPW w Warszawie w I półroczu 2022 r. zwiększył znormalizowany zysk netto o 43% w porównaniu do I półrocza 2021 r. – do 1,21 mln zł z 0,85 mln zł. Zarząd spółki zastosował wskaźnik znormalizowanego zysku netto, aby zapewnić bardziej adekwatne porównanie wyników finansowych do wyników analogicznego okresu zeszłego roku. Takie rozwiązanie  wyklucza wpływ transakcji jednorazowych (w tym sprzedaży jednostek zależnych).

KSG Agro publikuje wyniki

Zgodnie z raportem okresowym spółki, rada dyrektorów KSG Agro planuje rozszerzyć działalność grupy w UE, aby w ciągu najbliższych 3-5 lat zgromadzić tam większość aktywów i dochodów. Cel ten może zostać osiągnięty poprzez szereg fuzji i przejęć i być sfinansowany za pomocą zarówno kapitału własnego i dłużnego, w tym dodatkowych emisji akcji. Jednocześnie KSG Agro nie planuje sprzedaży swoich aktywów w Ukrainie.Ponadto rada dyrektorów postanowiła nie zmieniać zakresu upraw ze względu na możliwe przyszłe zmiany zarówno lokalnego, jak i globalnego popytu na niektóre uprawy w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Grupa utrzyma dotychczasowe wskaźniki: 60% zbóż ozimych (pszenica, jęczmień, rzepak) i 40% zbóż jarych (słonecznik, kukurydza). W dłuższej perspektywie będzie to bardziej racjonalnym podejściem z agronomicznego punktu widzenia.

KSG Agro to jeden z wiodących zintegrowanych pionowo ukraińskich agroholdingów. Głównymi kierunkami działalności KSG Agro jest hodowla trzody chlewnej i produkcja wieprzowiny, a także uprawa roślin. Akcje holdingu są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. KSG Agro jest członkiem European Business Association (EBA).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | notowanie euro | kurs ropy wti | pzu notowania | dax 30 prognoza | mercator giełda | pge notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here