Naga MarketsKSG Agro skoncentrowało się na poprawie kluczowych wskaźników finansowychZarząd ukraińskiego agroholdingu KSG Agro notowanego na GPW w Warszawie w pierwszej połowie 2021 roku skoncentrował się na poprawie kluczowych wskaźników finansowych, w szczególności ujemnych aktywów obrotowych netto i ujemnego kapitału własnego — informuje spółka w raporcie okresowym dla GPW. W ciągu pierwszego półrocza 2021 roku zwiększono aktywa obrotowe netto z ujemnych 6,3 mln USD do ujemnych 3,1 mln USD.

KSG Agro zwiększa swoje aktywa obrotowe netto

W 2020 roku spółce udało się już zwiększyć aktywa obrotowe netto z ujemnych 23,5 mln USD do ujemnych 6,3 mln USD. Teraz trwa druga faza tego procesu, którą zarząd KSG Agro planuje zakończyć do końca 2021 roku, doprowadzając tym samym aktywa obrotowe netto do wartości dodatniej.Zwiększenie kapitału KSG Agro w dużej mierze odbyło się za rachunek zbycia trzech spółek zależnych z ujemnym kapitałem własnym, co spowodowało wzrost skonsolidowanego kapitału przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej z ujemnych 6,2 mln USD na dzień 31 grudnia 2020 r. do wartości dodatniej na dzień 30 czerwca 2021 r.

Oprócz tego, w celu redukcji ryzyka walutowego zarząd KSG Agro zorganizował zmianę waluty pożyczek w TASCOMBANK na walutę funkcjonalną, kosztem przejścia ze stałej stopy procentowej na zmienną. Na dzień 30 czerwca 2021 r., w wyniku nowej umowy, która weszła w życie od I kwartału 2021 r., łączna kwota walutowych kredytów bankowych wynosi zero USD.

— Przed nami okres intensywnej ekspansji na rynku krajowym i poza granicami Ukrainy. Ale najpierw musimy dokończyć proces sanacji finansów spółki macierzystej, zwłaszcza jej kapitału, aktywów obrotowych i zadłużenia w walucie, które wcześniej były wskazywane przez audytorów i analityków jako czynniki wysokiego ryzyka. Spodziewam się, że wpłynie to pozytywnie na postrzeganie KSG Agro przez obecnych i przyszłych akcjonariuszy i partnerów — powiedział przewodniczący rady dyrektorów spółki Siergiej Kasjanow.

Przypominamy, że już 4 sierpnia 2021 roku zarząd KSG Agro poinformował o sprzedaży przez większościowego udziałowca spółki — Olbis Investment LTD. — 1 000 000 akcji KSG Agro poprzez dwie umowy cywilnoprawne, podpisane 2 sierpnia br.

— Doszły do skutku nasze poszukiwania partnerów zarówno do realizacji projektu budowy kompleksu hodowli trzody chlewnej w Kazachstanie, jak i rozwoju ukraińskich aktywów spółki — skomentował transakcję Siergiej Kasjanow.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco giełda | polski złoty kurs | ropa forum | lew bułgarski kurs | datawalk giełda | kurs euro prognozy | dolar amerykański |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here