Naga MarketsKSG Agro: odnotował sprzedaż wieprzowiny wyższą o 17,4 procent niż przed rokiemKSG Agro, ukraiński agroholding notowany na GPW w Warszawie, za 9 miesięcy 2021 roku zwiększył sprzedaż żywca wieprzowego, liczoną w tonach żywej wagi, o 17,4% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – informuje dział prasowy spółki. Zgodnie z danymi państwowej służby statystycznej ogólnie na rynku ukraińskim sprzedaż żywca od stycznia po wrzesień w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 13,3%.

KSG Agro notuje poprawę wyników sprzedażowych

Według Siergieja Kasjanowa, przewodniczącego rady dyrektorów KSG Agro, głównymi przyczynami większego niż u konkurencji wzrostu wolumenu sprzedaży były odnowienie pogłowia oraz poprawa jakości i struktury pasz.– W ramach programu odnowy i odmłodzenia inwentarza żywego w tym roku zakupiliśmy 1000 loch duńskiej rasy Dunbred, co umożliwiło zwiększenie wskaźnika urodzeń prosiąt wysokiej jakości genetycznej – komentuje Kasjanow.

– Ponadto udało nam się znacznie poprawić jakość mieszanek paszowych poprzez program partnerski z firmą Cargill. W jego ramach nie tylko podnieśliśmy kwalifikacje personelu, ale także zmodernizowaliśmy sprzęt i stworzyliśmy nowoczesne laboratoria – dodaje.

Obecny wolumen produkcji młyna paszowego KSG Agro wynosi 120 ton na dobę i 2500 ton miesięcznie. Jako surowce wykorzystywane są własne produkty rolne – kukurydza, pszenica, jęczmień i sorgo.

KSG Agro to jeden z wiodących zintegrowanych pionowo ukraińskich agroholdingów. Głównymi kierunkami działalności grupy jest hodowla trzody chlewnej i produkcja wieprzowiny, a także uprawa roślin. Akcje holdingu są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. KSG Agro jest członkiem European Business Association (EBA).

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here