Naga MarketsChyba muszę spisać moje “złote myśli” i stworzyć jeden PDF (to nie jest oryginalny pomysł) z praktycznymi poradami. Stali czytelnicy powinni pamiętać jak wspominałem o tym, że jak rośnie jedna bądź dwie spółki z danego sektora, to automatycznie tworzy się mały ruch spekulacyjny na pozostałych z branży ( –> LINK <–). Tym razem miałem rację. Spółka KSG w ostatnim czasie pokazała klasę i złamała bardzo mocny opór wynikający z historycznych szczytów.


Czytaj również: Co jest “grane”? KSG Agro [KSG], cz.1


Dziś mamy wszystko czego potrzebujemy do potwierdzenia trendu wzrostowego. Długa konsolidacja i wybicie – jako podstawa do wzrostów, samo wybicie, a teraz wypadałoby poczekać na korektę. Będzie to okazja dla tych, którzy przespali idealny czas na złożenie zlecenia z limitem aktywacji. Nie ma sensu wklejać wykresu tygodniowego – tam sytuacja pozostaje bez zmian. Wykres dzienny z kolei…0801-ksg-dpokazuje dzisiejszą świeczkę jako wybicie z formacji świecowej, która poprawnie się zwie: “shark32″. Już nie raz o niej pisałem (np. tu) i osobiście uważam, że ma dość dużą skuteczność. Co oznacza? Wybicie z konsolidacji powstałej z trzech świeczek pokazuje nam kierunek w jakim podąży cena w najbliższych dniach. Formacja może zarówno pokazać odwrócenie trendu jak i jego kontynuację.

W naszym przypadku dzisiejsza świeczka wprowadza pewne niejasności. Z jednej strony zamyka się wyżej od poprzedniej (czyli zgodnie z teorią na temat sharka32 powinniśmy się spodziewać wzrostów w najbliższych dniach) ale jej cień sięga dość wysoko sugerując fałszywe wybicie.

Co jest “grane”? Podejrzewam, że w najbliższych dniach będzie “grany” poziom 2 zł jako lokalne wsparcie. Trend wzrostowy nie jest w żaden sposób zagrożony dlatego osobiście spodziewam się jego kontynuacji (pamiętaj, że ewentualna korekta jest czymś naturalnym w trendzie. Im występuje w miarę regularnie tym mamy większą szansę na to, że trend wzrostowy potrwa dłużej).


Podobają Ci się moje analizy? A może nurtują Cię pytania związane z dziedziną inwestowania? Pozostaw po sobie komentarz a na pewno wykonam wpis na ten temat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here