Naga MarketsBitcoin BTCTraderzy i inwestorzy, którzy starają się określić kierunek i potencjalny zasięg przyszłego ruchu na notowaniach Bitcoina doszukują się różnych technicznych układów oraz wykorzystują coraz to nowsze wskaźniki. Te ostatnie sugerują, że wartość cyfrowego złota może dalej spadać.


Krzyż śmierci zwiastuje spadki BTC

Choć jest to niezwykle rzadko wykorzystywany wskaźnik na rynku kryptowalut, zjawiska takie jak to niemal za każdym razem wychwytywane są przez różnej maści analityków. Mowa tu oczywiście o krzyżu śmierci, który zwiastować może dalszą deprecjację cen BTC.

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że wskutek ostatnich spadków doszło tu nie tylko do pokonania horyzontalnego wsparcia pomiędzy 7400 – 7250 USD, lecz również do przecięcia się dwóch niezwykle istotnych średnich kroczących.

50-dniowa wykładnicza średnia krocząca przecięła od góry 200-dniową średnią kroczącą. Zjawisko to potocznie nazywane jest “krzyżem śmierci” i (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) zwiastować może dalszą deprecjację instrumentu, na którym się pojawi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że po raz ostatni takie przecięcie na notowaniach BTC miało miejsce w maju 2018 roku.

“Krzyż śmierci” zwiastuje dalsze spadki BTC

Cena BTC spadnie poniżej 6 tys. USD?

Krzyż śmierci sam w sobie nie określa jednak potencjalnego zasięgu ruchu spadkowego. W tym celu posłużyć moglibyśmy się jednak klasyczną analizą techniczną.

Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni rynek pokonał horyzontalną strefę wsparcia pomiędzy 7400-7250 USD, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice kolejnego, technicznego wsparcia tj. strefy miedzy 6100-5800 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta nie radzi sobie we wtorek. GBPUSD może ponownie spadać
Następny artykułBrexit: Kurs funta słabnie wraz z przewagą partii rządzącej w grudniowych wyborach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here