Naga Markets

Nintendo Switch nie cieszy się tak dużą popularnością wśród graczy jak konkurencyjne konsole PlayStation lub Xbox, na całym świecie sprzedano jednak ponad 63 miliony egzemplarzy. W samej tylko Japonii, gdzie Nintendo od lat może liczyć na wsparcie graczy, udało się sprzedać 15 milionów sztuk. Swoich szans na tym rynku w związku z popularnością Nintendo Switch szuka polski twórca gier notowany na NewConnect, spółka 7Levels, której wiceprezes Krzysztof Król był gościem Marcina Wenusa na antenie Comparic24.tv.

  • Jaka jest specyfika rynku gier na platformie Nintendo Switch?
  • Czy wejście polskiego producenta na rynek japoński to trudne do zrealizowania przedsięwzięcie?
  • tym, a także o spółce 7LEVELS, jej wydawniczych planach na rok 2021 oraz o planowanej emisji akcji spółki opowiada wiceprezes zarządu 7LEVELS S.A. Krzysztofem Królem.

Nintendo Switch: 15 milionów kopii sprzedanych w Japonii w 3 lata

Chociaż platformy takie jak PlayStation 4 czy Xbox One cieszą się na świecie ogromną popularnością, to nie dotyczy to Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni dominuje Nintendo oraz konsola Switch, która pomimo krótszej obecności na rynku rozeszła się w 3 lata w zdecydowanie większej ilości egzemplarzy.Wzrost popularności w tym roku wywołał ogólnoświatowy lockdown w związku z pandemią Covid-19. W efekcie Nintendo zapowiedziało, że w tym roku fiskalnym jest gotowe przygotować 30 milionów nowych konsol, czyli o 22 miliony więcej niż zakładano na początku roku.

Sukces Nintendo widoczny jest między innymi na akcjach japońskiej spółki, które są najmocniejsze od 2007 roku, zyskując od marcowego dołka ponad 80%.

Falę tej popularności stara się wykorzystać krakowski producent i wydawca gier specjalizujący się w tytułach właśnie na Nintendo Switch. Mowa tutaj o spółce 7Levels, która jest notowana na NewConnect i której akcje w czerwcu bieżącego roku osiągały rekordową wycenę ponad 85 złotych (rosnąć od marcowych dołków o ponad 600%).

Na początku października ogłosił samodzielne wydanie gry inbento na konsolę Nintendo Switch w Japonii. Od dnia 08 października 2020 roku tytuł dostępny jest w przedsprzedaży, natomiast premiera nastąpi dnia 20 października. Cena japońskiej wersji inbento została ustalona na 500 JPY.

“inbento” to gra logiczna przybliżająca historię rodziny kotów. Tytuł ma ponad 120 poziomów podzielonych na 12 różnych światów. Edycja na konsolę Nintendo Switch zebrała wysokie oceny recenzentów, m.in 9/10 od Game Spew i 8/10 od Pure Nintendo.

7Levels chce pozyskać do 3,2 mln zł z emisji akcji serii D

Jak wynika z wypowiedzi wiceprezesa Krzysztofa Króla oraz wcześniejszych informacji prasowych, 7Levels chce pozyskać do 3,2 mln zł z emisji akcji serii D, na którą zapisy kończą się do 20 października. W ramach tej serii wyemitowanych ma zostać od 50 do 100 tysięcy nowych akcji. Pozyskany kapitał pokryje koszty związane z poszerzeniem zespołu, rozwoju segmentu wydawniczego oraz dofinansowanie nowej produkcji autorskiej, która ma pojawić się pod koniec przyszłego roku.

Mamy do zaoferowania graczom rozbudowaną opowieść, w której z pozoru oddzielne historie poszczególnych bohaterów łączy wspólny cel, a każda z postaci dysponuje unikalnymi umiejętnościami pozwalającymi dotrzeć do kolejnego etapu rozgrywki. Zróżnicowane wyzwania będą zawierały m.in. eksplorację zdewastowanych dzielnic metropolii, rozwiązywanie nietuzinkowych zagadek oraz walkę o przetrwanie z wymagającymi przeciwnikami – przybliża nadchodzący projekt Krzysztof Król wiceprezes 7Levels.

Nowy projekt studia to platformowa gra przygodowa przedstawiona w charakterystycznym dla spółki wymiarze 2,5 D. Będzie to tytuł singleplayer, skierowany do starszych odbiorców.

– Prototyp gry został zaprezentowany wybranym wydawcom i zebrał pozytywne oceny, dlatego już na bieżącym etapie czujemy, że obraliśmy dobry kierunek – dodawał Król.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułDevelia wprowadziła do oferty 162 mieszkania w Prestovia House w Warszawie
Następny artykułLegimi: Rozpoczęła się publiczna emisja obligacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here