Naga MarketsKrzysztof Czaplicki (Noctiluca): Pracujemy nad świętym graalem emiterówPolska spółka Noctiluca, będąca jednym z trzech światowych graczy, którzy rozwijają technologię emiterów OLED nowej generacji, w 2021 roku planuje zadebiutować na małym parkiecie GPW, NewConnect. W środę podmiot poinformował, że w ramach pierwszej rundy finansowania w formule private placement pozyskał 4,2 mln zł. Plany rozwojowe spółki na antenie Comparic24.tv w rozmowie z Marcinem Wenusem komentował dyrektor operacyjny spółki, Krzysztof Czaplicki.

  • Noctliuca z nadsubskrybcją zakończyła emisję akcji realizowaną w formule private placement pozyskując 4,2 mln złotych
  • Spółka rozwija emitery OLED nowej generacji, stanoawiące kluczowy element wyświetlaczy urządzeń elektronicznych, z których korzystamy na co dzień
  • Kapitał z emisji umożliwi dalsze prace B+R, zwiększenie mocy produkcyjnych i związane z tym poszerzenie zespołu oraz pokrycie kosztów procesu ochrony własności intelektualnej

Nocitluca, czyli innowacyjne technologie w drodze na NewConnect

Noctiluca prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem emiterów OLED, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (lampy).

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencję. Obecnie rynkowo stosowane emitery pierwszej i drugiej generacji posiadają wiele niedoskonałości, dlatego producenci wyświetlaczy poszukują alternatywy.

Zapis rozmowy z dyrektorem operacyjnym spółki Noctiluca znajduje się poniżej:

Noctiluca w krótkim okresie osiągnęła parametry emiterów nad którymi kluczowa konkurencja pracuje od kilku lat – najnowsze wyniki testów związków Noctiluca potwierdzają, że spółka ma potencjał stać się topowym graczem, jeśli chodzi o jakość i właściwości swoich związków – komentował dyrektor operacyjny spółki, Krzysztof Czaplicki.

Celem spółki na 2021 roku jest wprowadzenie jej na mały parkiet, a mianowicie na NewConnect w celu pozyskania dodatkowego finansowania na realizację dalszych celów strategicznych.

4,2 miliona złotych od funduszy venture capital

Spółka poinformowała w środę, że jej akcje zostały objęte m.in. przez zarządzających funduszami inwestycyjnymi, a także – na zasadzie inwestycji kontynuowanej – przez zespoły funduszy VC obecnych w akcjonariacie. Środki zostaną przeznaczone na rozwój technologii emiterów OLED nowej generacji, nad którymi pracuje Noctiluca.

Część środków przeznaczona zostanie na jeden z kluczowych etapów w komercjalizacji, czyli niezależne badania właściwości emiterów Noctiluca (walidację) w czołowych międzynarodowych instytutach naukowych oraz pracę z finalnymi odbiorcami technologii.

Noctiluca SA (New Materials) jest spółką technologiczną z Torunia zajmującą się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED.

Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Spółka nawiązała relacje biznesowe z ponad 50 podmiotami, w tym z najważniejszymi globalnymi graczami z branży wyświetlaczy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here