Naga MarketsKurs dolara amerykańskiego nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Biorąc bowiem pod uwagę zmienność walut grupy G8 zauważymy, że dolar amerykański jest najsłabszą z nich w kontekście ostatniego tygodnia, ostatniego miesiąca, a nawet ostatniego kwartału. Tak znaczna deprecjacja USD sprawiła, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) znalazł się dziś na najniższym poziomie od października 2018 roku.

  • Indeks dolara amerykańskiego DXY spadł od 20 marca br. o 9,32 proc.

Indeks dolara najniżej od października 2018 r.

Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego (DXY) zauważymy, że mimo niezwykle dynamicznych, marcowych wzrostów, wskutek których znalazł się on na najwyższym poziomie od stycznia 2017 roku, od 20 marca br. osunął się on o 9,32 proc. znosząc w ten sposób w pełni wcześniejszą aprecjację. Fakt ten sprawił, iż indeks DXY znajduje się obecnie na najniższym poziomie od niemal dwóch lat.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) zastał stworzony w 1973 roku prze Federalną Rezerwę Stanów Zjednoczonych w celu celu mierzenia średniej wartości dolara amerykańskiego ważonej wymianą handlową w relacji do walut światowych. Śledzi on siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka sześciu wybranych walut:

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy Powell zasugeruje kontrolę krzywej rentowności?
Następny artykułRekordowe wyniki, przecieki i… mocne spadki na XTB czyli giełdowa lekcja dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here