Naga MarketsForex w wakacje, kurs euro i dolaraMimo, że inwestować na światowych rynkach finansowych możemy przez niemal cały rok (z wyjątkiem weekendów i świąt), to są okresy cechujące się wyższą i niższą zmiennością. Przez wzgląd na sezon urlopowy, okres wakacyjny z pewnością większości inwestorów kojarzy się z marazmem na giełdach. Nie bez powodu wymyślono powiedzenie „Sell in May and go away”, co w języku polskim można przełożyć na „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”. Zakłada się bowiem, że „wakacyjne” miesiące (od maja do października) na rynku akcyjnym z zasady prezentują gorsze stopy zwrotu niż miesiące „zimowe”. Jak od każdej reguły, tak i od tej znaleźć można jednak pewne wyjątki. Jednym z nich jest lato 2020 r.

  • Kryzys wywrócił rynki do góry nogami
  • Inwestorzy wyczuli okazję

Rok 2020 wyjątkiem od reguły!
Na rynkach padł kolejny rekord

Z najnowszych danych dot. aktywności inwestorów w Azji wynika, że obecne lato jest najciekawszym (a przynajmniej najaktywniejszym) w historii.

Tygodniowe obroty oscylują w okolicy 200 miliardów akcji. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że w tygodniu kończącym się 10 lipca padł historyczny rekord. Ponad 300 miliardów akcji wchodzących wykład indeksu MSCI Asia Pacific Index zmieniło bowiem wówczas właściciela.

Według obliczeń Bloomberga, w ciągu minionych dziecięciu lat, średni tygodniowy wolumen w lipcu i sierpniu wynosił 49,1 mld akcji. Oznacza to, że w okresie wakacyjnym był on niższy niż średni tygodniowy wolumen mierzony na przestrzeni całego roku, kiedy to średnia wynosiła 50,4 mld akcji.

Obecne wyniki na poziomie około 200 mld, czy niedawny rekord powyżej 300 mld akcji są więc aż kilkukrotnie wyższe niż średnia. JPMorgan Chase & Co wskazuje, że wolumen obrotów jest bardzo nietypowy jak na tę porę roku.

Swoje “zdumienie” wyraził także strateg Axicorp Ltd., Stephen Innes, który przypisuje wzrost wolumenów większemu zaangażowaniu ze strony inwestorów indywidualnych, którzy w czasach rekordowo niskich stóp procentowych masowo zaczęli zakładać nowe rachunki maklerskie i inwestować w modne spółki technologiczne. Zwraca on jednak uwagę, że inwestorów tych nie obchodzi, czy wyceny wyglądają na zbyt wysokie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSilvair podpisuje umowę o współpracy z producentem czujników EmCom
Następny artykułCherrypick Games odzyska ponad 2 mln EUR od Kuu Hubb Oy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here