Naga MarketsMimo częściowego zażegnania kryzysu pandemicznego, Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami wynikającymi z Brxitu, wskutek którego Wyspy opuściło wielu pracowników z Europy. Fakt ten sprawił, że niemal z dnia na dzień zabrakło kierowców mogących dostarczać najpotrzebniejsze towary. Mimo to, Boris Johnson uspokaja, że sytuacja zaczyna się normować i apeluje do obywateli, by Ci robili normalne zakupy zamiast gromadzić zapasy.

 • Wielka Brytania zmaga się z kryzysem paliwowym 
 • Brexit uderzył w brytyjską gospodarkę bardziej niż oczekiwali tego Brytyjczycy 
 • Braki w łańcuchach dostaw sprawiły, że w niedzielę aż 50 proc. stacji zgłaszało braki paliwa 
 • Brytyjczycy stoją w gigantycznych kolejkach, by zatankować auta, a Boris Johnson uspokaja, że zaczyna panować nad sytuacją 
 • Kurs funta spada jednak najniżej od stycznia br. 
 • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Brexit zdemoluje brytyjską gospodarkę bardziej niż Covid?

Największą frustrację u Brytyjczyków wzbudziły kolejki na stacjach paliw. Nie dość, że muszą oni bowiem czekać po kilka godzin, by podjechać do dystrybutora, to gdy im się to uda nierzadko zmuszeni są odjechać z pustym bankiem, gdyż na stacjach brakuje paliwa.Mimo to, Boris Johnson uspokaja, że kryzys paliwowy stabilizuje się i wzywa Brytyjczyków do normalnych zakupów. Ci nie wierzą jednak swojemu premierowi i jeżeli tylko mają taką możliwość, gromadzą zapasy paliwa w czym tylko się da. W internecie znaleźć można zdjęcia osób tankujących do zbiorników o pojemności 1000 l zwanych potocznie mauzerami, bądź nawet lejących paliwo bezpośrednio na pakę pickupów.

Widząc co się dzieje, premier po raz pierwszy od kilku dni zabrał głos w sprawie niedoborów paliwa. Kryzys okazał się na tyle poważny, że zmusił go do podjęcia szeregu nadzwyczajnych środków, w tym zawieszenia prawa antymonopolowego i postawienia armii w stan gotowości, aby pomóc w dostawach.

– Sytuacja na stacjach paliw stabilizuje się, a ludzie powinni być pewni siebie i prowadzić swoje interesy w normalny sposób. Słyszymy od przedstawicieli przemysłu, że dostawy wracają – powiedział Johnson.

Rządowy pogląd, że kryzys paliwowy ulega złagodzeniu wspierają także dane z U.K. Petrol Retailers Association. Wskazują one jednak równocześnie, że powrót do normalnego funkcjonowania jest wciąż odległy o kilka dni.

We wtorek braki paliwa zgłaszało około 37 proc. stacji paliw. Mimo, że to wciąż sporo, to zauważalnie mniej niż 50 proc. stacji zgłaszających braki jeszcze w niedzielę. Poprawiająca się sytuacja zmniejsza prawdopodobieństwo, że kierowcy ciężarówek wojskowych zostaną wysłani do dystrybucji paliwa w całym kraju.

Kurs funta spada „z impetem”

Spoglądając na rynek walutowy zauważymy, że kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii uderzył w funta szterlinga, którego kurs w relacji do dolara amerykańskiego spadł do najniższego poziomu od pierwszej połowy stycznia br.

invest
GBPUSD Daily

– Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować silne spadki na parze walutowej GBPUSD, kurs znalazł się na poziomach nie widzianych od stycznia tego roku! Patrząc na interwał D1, notowania zdołały z impetem pokonać wsparcie przy 1,3620, które wynikało z wcześniejszych dołków. Wydaje się więc, że zgodnie z klasycznymi założeniami AT, droga do dalszych spadków została otwarta – wskazują ekonomiści Domu Maklerskiego X-Trade Brokers.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

 • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
 • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
 • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs akcji | budimex kurs | co to blik | cena akcji develia | kurs akcji mercator | kurs dolara nowozelandzkiego wykres | komentarz do giełdy | giełda orlen |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułŚroda może upłynąć pod znakiem korekty wczorajszej przeceny złotego
Następny artykułML System: Badania w Madrycie potwierdziły 100-proc. skuteczność Covid Detectora
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

 1. „Mimo to, Boruc Johnson uspokaja, że sytuacja zaczyna się normować i apeluje do obywateli,..”

  Ah ten Boruc, niedawno bronił w Legii a teraz już premierem Wielkiej Brytanii
  Skubany wie jak prowadzić swoją karierę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here