Naga Markets„Kryzys konstytucyjny” może wyzwolić falę wyprzedaży na giełdzieRynek amerykańskich akcji mocno zyskiwał od dnia wyborów w zeszłym tygodniu, ale zdaniem gospodarza CNBC „Mad Money” Jima Cramera, inwestorzy giełdowi popadli w hurraoptymizm w obliczu z szeregu utrzymujących się zagrożeń, które mogą się powtórzyć i spowodować potencjalną wyprzedaż w krótkim terminie. Jednym z nich jest oczywiście druga fala zachorowań na COVID-19, która w ostatnich dniach ma co raz większą skalę w Stanach Zjednoczonych.

  • Jim Cramer podchodzi ostrożnie do wzrostów na giełdzie z ostatnich dni.
  • Jego zdaniem, inwestorzy zapomnieli nagle o wielu zagrożeniach, mogących negatywnie wpłynąć na gospodarkę.
  • Cramer podnosi temat niechęci prezydenta Donalda Trumpa do przyznania porażki w wyborach prezydenckich.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Kryzys konstytucyjny

Jim Cramer z “Mad Money” wypowiedział się w kwestii obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, związanej z wyborami prezydenckimi. Jego zdaniem, niechęć Donalda Trumpa do przyznania porażki, może doprowadzić do “kryzysu konstytucyjnego”. Zdaniem Cramera, Trump powinien przyjąć porażkę i utorować drogę do płynnego przejścia pomiędzy swoją prezydenturą, a prezydenturą Joe Bidena, który zwyciężył w wyborach.

Cramer przytoczył także jeden z Tweetów, Donalda Trumpa. Skomentował także fakt ciągłych komentarzy byłego prezydenta, dotyczących potencjalnego sfałszowania wyników wyborów. Trump pisał (oryginał poniżej), iż dysponując liczbą 72 milionów głosów, otrzymał więcej, niż każdy urzędujący już prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Wygramy! – zakończył.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Dla giełdy, zamieszanie na szczycie Państwa może być problemem

Cramer powiedział w środę, iż jego zdaniem, nie wygląda na to, żeby Donald Trump w styczniu opuścił Biały Dom. Zaprzeczenia zasadności wyborów, z którymi mamy ostatnio bez przerwy do czynienia, mogą prowadzić do destabilizacji sytuacji gospodarczej.

Akcje rosły od dnia wyborów, a akcjonariusze liczyli na to, że wybory w USA doprowadzą do podzielenia rządu, z Bidenem w Biurze Owalnym i Demokratami nie udało się zebrać większości w Senacie – krajobraz polityczny, który był historycznie postrzegany jako pozytywny dla rynku akcji, ponieważ nie spowoduje to zmian, które można by uznać za zakłócające równowagę na rynku.

Jak dotąd eksperci nie widzą powodu, by sądzić, że obecna przewaga Bidena w wyborach powszechnych i jego przewaga w Kolegium Elektorów nie zwiększą się, gdy końcowe głosy zostaną podliczone.

Według Associated Press, Biden ma 290 głosów w Kolegium Elektorów, znacznie przewyższając liczbę 270 głosów wymaganych do objęcia prezydentury, w porównaniu z 214 Trumpa na ten moment. AP nie wyłonił jeszcze zwycięzcy na Alasce, w Georgii i Północnej Karolinie, Biden prowadzi w Georgii, a Trump prowadzi na Alasce i w Północnej Karolinie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here