Naga MarketsPostępująca recesja przyćmiewa globalny kryzys finansowy z lat 2007-2009. Wdrażane działania monetarne i fiskalne na niespotykaną dotąd skalę wyłącznie łagodzą skutki wojny z niewidzialnym wrogiem i same nie mogą stać się impulsem do zwrotu w trendach rynkowych. – Rynki osiągną dno dopiero, gdy znajdzie się medyczne rozwiązanie – ocenia główny ekonomista TMS Brokers w „Trendach walutowych” miesiąca.

  • Inwestorzy muszą nastawiać się na głębsze pogorszenie perspektyw wzrostu gospodarczego

Leku nie ma, a wsparcie banków centralnych pomaga rynkom jedynie okresowo. – W końcowym rozrachunku nie budzą one przekonania, że kryzys został zażegnany – ocenia główny ekonomista TMS Brokers i współautor ebooka „Trendy walutowe”.

POBIERZ DARMOWY EBOOK

– Sądzimy, że przed nami długi okres szukania dna przez ryzykowne aktywa – oceniają autorzy raportu i dodają, że „pozostają w nastawieniu defensywnym, oczekując nasilenia awersji do ryzyka wraz z napływem negatywnych sygnałów ekonomicznych, obaw o wypłacalność podmiotów gospodarczych, nie pomijając dalszego rozprzestrzeniania się wirusa”.

Analitycy w ebooku przestrzegają, że inwestorzy muszą nastawiać się na przedłużone okresy obowiązywania zakazów poruszania się i wstrzymania działalności firm, a zatem głębsze pogorszenie perspektyw wzrostu gospodarczego. – Sytuacja jest bezprecedensowa, gdzie niemal niemożliwe jest zastosowanie historycznych wzorców i analogii – przyznają.

W raporcie przedstawiają oni również prognozy walutowe dla 21 par walutowych, 12 projekcji walutowych na tle oczekiwań rynkowych oraz analizę rynku po potężnym odpływie kapitału. Ponadto z ebooka dowiesz się które waluty stracą z tego powodu, a także dlaczego złoty jest zagrożony; które waluty zyskają w trakcie kryzysu oraz jak dużo większa zmienność dotykająca rynku akcji wpływa na rynek FX.

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują analitycy TMS Brokers i jak ostre tąpnięcie wskaźników dla realnej gospodarki przewidują w drugim kwartale 2020 r. Dowiedz się więcej i pobierz ebook!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here