Naga MarketsRozprzestrzeniająca się na całym świecie pandemia koronawirusa przyczyniła się do zauważalnej wyprzedaży na rynku akcji (i nie tylko). Spadki te sprawiły, że wielu inwestorów potraciło prawdziwe fortuny. Jednym z poszkodowanych obecnego kryzysu jest również Warren Buffet i jego wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway.

  • Kryzys uderzył w wehikuł inwestycyjny Warrena Buffetta
  • Berkshire Hathaway emituje obligacje warte 1,8 mld USD

Buffett potrzebuje pożyczki

Mimo, że jeszcze pod koniec 2019 roku Berkshire Hathaway dysponowało 128 miliardami dolarów w gotówce, to obecny kryzys zmusił wehikuł Buffetta to emisji obligacji denominowanych w jenach japońskich. Łączna wartość papierów wynosi 195,5 mld jenów (1,8 mld dolarów), co jest największą ofertą papierów dłużnych zagranicznego emitenta w japońskiej walucie od siedmiu miesięcy.

Ze względu na wstrzymanie działalności gospodarczej w wielu krajach w celu powstrzymania wirusa i ratowania życia, koszty pożyczek dla firm na całym świecie gwałtownie wzrosły w miarę wzrostu ryzyka kredytowego i obniżania ratingów. Berkshire Hathaway wycenił 10-letnie papiery dłużne na 105 punktów bazowych, czyli ponad dwukrotnie więcej niż zapłacił za sprzedaż podobnych papierów wartościowych nieco ponad pół roku temu.

Warto jednak zaznaczyć, że obecna wielkość sprzedaży długu w jenach Berkshire Hathaway to mniej niż połowa jego poprzedniej oferty z września ub.r., kiedy to spółka sprzedała obligacje warte 430 mld jenów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKoronawirus: obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, “lockdown” przedłużony
Następny artykułmWIG40 kryje w sobie sporo okazji inwestycyjnych, uważa Marcin Tuszkiewicz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here