Naga Markets

Sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych zaczyna budzić coraz więcej poważnych znaków zapytania. Również tamtejsze środowisko regulacyjne względem kryptowalut pozostawia wiele do życzenia i nie jest sprzyjające podmiotom działającym w tym sektorze. W związku z tym gigant rynku venture capital – Digital Currency Group (DCG) – zdecydował się zamknąć jedną ze spółek zależnych, TradeBlock.

  • Digital Currency Group zmaga się z coraz większymi kłopotami w następstwie zeszłorocznych zawirowań na rynku kryptowalut, 
  • Fundusz odnotował za zaszły rok stratę netto w wysokości 1 mld dolarów, 

TradeBlock idzie do likwidacji

Jeden z największych na świecie kryptowalutowych funduszy venture capital (VC) poinformował w dniu 25 maja, że jego zarząd zadecydował o zamknięciu TradeBlock, czyli platformy tradingowej do handlu m.in. cyfrowymi aktywami.Z raportu opublikowanego przez serwis Bloomberg wynika, że proces likwidacji tego podmiotu ruszy z dniem 31 maja.

Jak przekazał rzecznik prasowy Bloomberga, gigant VC swoją decyzję argumentuje zbyt długo trwającą kryptowalutową zimą na rynku oraz niejasnym otoczeniem regulacyjnym USA w kwestii cyfrowych aktywów.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

AVA Trade

Sprawdź ofertę NAGA

DCG przechodzi trudny okres

Digital Currency Group jak i szereg zależnych od niego spółek walczy od dłuższego czasu na utrzymanie na rynku. Likwidacja TradeBlock jest kolejnym następstwem zeszłorocznych katastrof w sektorze kryptowalut, które doprowadziło do podjęcia drastycznych kroków przez fundusz. Na początku tego roku DCG zamknęło bowiem główną siedzibę działu zarządzania majątkiem. W styczniu także wstrzymano wypłaty dywidend dla swoich akcjonariuszy.

W listopadowym upadku giełdy FTX firmy podlegające pod DCG zwolniły łącznie 500 pracowników. Co więcej, fundusz odnotował stratę netto w wysokości 1 mld dolarów za miniony rok. Spektakularny upadek założonej przez Bankmana-Frieda platformy stanowił jednak gwóźdź do trumny dla kilku firm zależnych od Digital Currency Group.

Największym bowiem ciosem dla tego konglomeratu było bankructwo kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital. Pokłosiem tej sytuacji było niespłacenie przez DCG opiewającego na 630 mln dolarów długu, jaki posiada u firmy Gemini. Jednakże pojawiły się doniesienia, że kryptowalutowa giełda jest skłonna odroczyć spłatę tych zobowiązań na późniejszy termin.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCiekawe ruchy inwestorów na rynku ropy przed spotkaniem OPEC+
Następny artykułSzósty z rzędu tygodniowy spadek cen miedzi
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.