Naga Markets
Jerome-Powell
Jerome Powell, Fed

Czytasz właśnie kolejny newsletter z nowej serii „Okazje tygodnia na rynkach”, w którym co poniedziałek będziemy zwracać uwagę na ciekawe sytuacje techniczne na najpopularniejszych instrumentach. Pamiętaj, że „pogoda na rynkach”  zmienia się dynamicznie i w momencie lektury – może być już za późno na wejście!

Rynek rewiduje oczekiwania wobec działań Fed

Niedawny upadek dwóch amerykańskich banków, SVB i Signature, w sposób zrozumiały wywołał ponowną ocenę perspektyw zacieśniania polityki pieniężnej przez amerykańską Rezerwę Federalną.Choć jeszcze dwa tygodnie temu rynki oczekiwały, że Rezerwa Federalna podniesie w marcu stopy procentowe o 50 pb., po czym dokona jeszcze przynajmniej dwóch kolejnych podwyżek, obecnie oczekuje się, że stopa funduszy federalnych wzrośnie w tym tygodniu o zaledwie 25 pb. i będzie to jednocześnie już ostatnia podwyżka w trwającym od marca 2022 r. cyklu zacieśniania.

Wybuch najpoważniejszego od 2008 roku kryzysu bankowego w USA oraz dalszy spadek inflacji konsumenckiej przyczyniły się także do wyraźnej rewizji daty pierwszej obniżki stóp procentowych. Choć jeszcze niedawno oczekiwano, że nastąpi to dopiero w marcu 2023 r., dziś szacuje się, że pierwsza obniżka stóp Fed będzie miała miejsce już w czerwcu bądź lipcu br.

To wszystko przyczyniło się do zauważalnej deprecjacji amerykańskiej waluty.

GBP/USD

Słabość greenbacka sprawiła, że kurs pary walutowej GBP/USD znalazł się powyżej lokalnego oporu w wysokości 1,2180. Jeżeli zwyżka ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania kolejnej technicznej, bariery w rejonie 1,2430. Jej trwałe pokonanie mogłoby z kolei napędzić dalszą aprecjację w kierunku 1,2650, co byłoby najwyższym poziomem od maja 2022 r.

HANDLUJ na rynkach finansowych w Purple Trading

AVA Trade

USD/JPY

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary USD/JPY. Ponowna rewizja oczekiwań wobec. dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez Rezerwę Feralną doprowadziła bowiem do jej spadku w rejon istotnej konfluencji wsparć w wysokości 130,70, gdzie oprócz horyzontalnego poziomu przebiega także linia tendencji wzrostowej.

Potencjalny spadek poniżej tego wsparcia mógłby napędzić dalszą deprecjację w kierunku 126,80.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBerkshire Hathaway Buffetta przyspiesza skup akcji!
Następny artykułEURNZD daje sygnał do korekty ale Fed może odmienić trendy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.