Naga MarketsProgram “Trendy BLOCKCHAIN” prowadzi Robert Wojciechowski – CEO Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Jego ostatnim gościem był dr. hab. adw. Konrad Zacharzewski. Tematem były zaś regulacje prawne dot. rynku kryptowalut w Polsce i UE.

  • Dr. hab. Zacharzewski wypowiedział się nt. przyszłości rynku blockchaina pod kątem prawnym.
  • Jego zdaniem regulacje rynku kryptowalut są pewnym punktem wyjścia “organizacyjno-normatywnym”. 

Regulacje są punktem wyjścia

Zdaniem Zacharzewskiego regulacje rynku kryptowalut są pewnym punktem wyjścia “organizacyjno-normatywnym”. On sam uważa, że to dobrze, że w końcu będziemy mieć przepisy prawne, jeśli chodzi o rynek blockchaina w naszym kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podkreślał Robert Wojciechowski, w Europie widać to, że poszczególne kraje różnie podchodzą do regulacji. Przykładowo, kraje północy podchodziły do tego tematu bardziej liberalnie.

– Unia Europejska jest mocno zróżnicowana – odpowiadał Zacharzewski. Dalej tłumaczył, że różnice te mogą mieć korzenie w tym, że poszczególne państwa członkowskie mają różne przepisy dot. instrumentów finansowych. Jak dodał, w kwestii kryptowalut też trzeba było osiągnąć konsensu. To ostatnie zakończyło się sukcesem, bowiem nowe przepisy zdefiniowały np. tak ważne pojęcie jak to, czym jest token.

Polskie władze a kryptowaluty

Ostatnio KNF ostrzegał też przed inwestowaniem w kryptowaluty

– Rynek kryptowalut oraz kryptoaktywów charakteryzuje się wysoką zmiennością. Jako przykład można wskazać chociażby wycenę najpopularniejszej kryptowaluty bitcoina (BTC), która zgodnie z informacjami portalu www.coindesk.com w dniu 26 stycznia 2017 r. kosztowała około 900 dolarów amerykańskich, 17 grudnia 2017 r. kosztowała około 19.160 dolarów amerykańskich. Niecały rok później, w dniu 14 grudnia 2018 r. jeden BTC kosztował około 3.200 dolarów amerykańskich przez rok tracąc na wartości niemal 16.000 dolarów amerykańskich. Oznacza to wzrost wartości w przeciągu roku o około 2.128%, a następnie spadek wartości o około 81% w przeciągu roku – komentowała KNF podpierając swoją tezę wysoką zmiennością kursu BTC.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here