Naga MarketsPo serii spadków w trakcie ostatnich kilkudziesięciu godzin, główne tokeny kryptowalutowe wracają we wtorek na zielone tory, korygując część poniesionych strat. Bitcoin odbija o ponad 4,5%, a w jego ślady idzie praktycznie cała czołówka największych kryptowalut. Chwilowa aktywacja popytu nie powinna być jednak mylona z długoterminowym trendem byka.


TOP10 – czołówka odrabia dwudniowe straty

W rankingu dziesięciu najmocniejszych walut pod względem kapitalizacji na siódmą pozycję awansuje Cardano, który również najsilniej odbija od majowych minimów. Podobny scenariusz obserwowany jest na wszystkich z najpopularniejszych tokenów:

Źródło: Coinmarketcap.com

Kryptowaluta Ethereum, która w poniedziałek bardzo silnie się osuwała i zamykała pod pułapem 61,8% zniesienia Fibonacciego, dzisiaj powraca do zasięgu istotnego obszaru S/R. Pole do popisu bykom dał okrągły poziom 500 USD opisywany we wczorajszym, kryptowalutowym podsumowaniu dnia.

Źródło: Tradingview.com

Wtorkowe odbicie jest jednym z najsilniejszych od kilkunastu sesji i w tym momencie ETH zyskuje prawie 11%. Do zamknięcia świecy dziennej jednak nadal sporo czasu, podobnie jak do potencjalnego przełamania spadkowej passy – symbolem takowego byłoby w pierwszej kolejności wybicie 50% Fibo na 600 USD.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani wtorkowej sesji

29 maja to w końcu spadkowicze stanowią mniejszość rynkową. W ujęciu ostatnich 24 godzin spadki notuje zaledwie dziewięć z setki największych tokenów:

Źródło: Coinmarketcap.com

W pierwszej części sesji tracił między innymi EOS, jednak podażowy atak zatrzymał się na 61,8% zniesienia Fibonacciego. Główne wsparcie nadal wypada na 10,12, gdzie przebiegają maksima z drugiej połowy lutego:

Źródło: Tradingview.com

Na zielonym rynku już tradycyjnie przeważają tokeny o małej kapitalizacji, które charakteryzują się najsilniejszą zmiennością. Należą do nich Dropil (40,55%), CyberMiles (24,04%), Nexus (18,90), MyBit Token (17,58%) oraz ICON (11,34%). Ten ostatni jako jedyny posiada łączną wartość rynkową powyżej miliarda dolarów. Od strony technicznej widać, że cena nieprzerwane od początku roku oscyluje w okolicach wspólnego punktu S/R wyznaczanego przez 61,8% zniesienia Fibonacciego. W tym momencie strefa pełni rolę oporu i kolejne wsparcie rysuję się na minimach marcowych.

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 29 maja 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here