Naga MarketsGlobalny krajobraz monetarny sprawi, że wszyscy będą przechowywać pieniądze elektroniczne. Kryptowaluty i waluty cyfrowe banku centralnego będą deponowane w jednym banku – czytamy na portalu Cointelegraph.

  • Kryptowaluty mają zostać wkrótce zaadaptowane przez banki centralne i komercyjne. 
  • Do tego na rynku do pięciu lat zaczną pojawiać się CBDC.

Kryptowaluty zostaną zaadaptowane przez obecny system

– Tradycyjny system finansowy nie może już zbywać nowych technologii. Według Cambridge Centre for Alternative Finance, liczba użytkowników kryptowalut wzrosła prawie trzykrotnie, z 35 milionów osób w 2018 roku do 101 milionów ludzi w trzecim kwartale 2020 roku. Inne badanie przeprowadzone przez naukowców z brytyjskiego Financial Conduct Authority wykazało 78-proc. wzrost od 2019 roku – podaje Cointelegraph.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak dodaje autor artykułu, Alex Axelrod, CEO Aximetria i Pay Reverse, “w czwartym kwartale 2020 roku PayPal zwiększył liczbę transakcji o 36 proc.”. Powodem jest otwarcie się na czołowe kryptowaluty.

Jego zdaniem do tego dojdą waluty cyfrowe banku centralnego, które “staną się częścią naszego codziennego życia za od trzy do pięciu lat”.

– Potrzebujemy też zupełnie nowej infrastruktury, aby wprowadzić to do głównego nurtu. Chiny jako pierwsze aktywnie promowały swój projekt dotyczący cyfrowego juana – dodał.

Czeka nas rewolucja?

W interesie banków stanie się więc to, aby transakcje oparte na walutach fiat, CBDC i kryptowalutach mogły być dokonywane w jednym miejscu: w aplikacji bankowej.

Jest jednak pewien haczyk: nowe formaty nie mają nic wspólnego ze swoimi poprzednikami. Ponadto rządy postrzegają uruchomienie CBDC jako coś autonomicznego. Innymi słowy, nie jest to zgodne z ujednoliconym standardem z krajami sąsiednimi – dodaje ekspert. – Kryptowaluty i CBDC są stosunkowo nowe. W związku z tym istnieje duża niepewność dotycząca tych instrumentów finansowych. Mając to na uwadze pamiętajmy, że pieniądz fiducjarny i pieniądz cyfrowy mają wspólne funkcje, a sposób i jakość ich implementacji wpływa na sposób, w jaki powstanie wieloformatowe rozwiązanie finansowe – dodał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | dax index online | kurs cd projekt | dax notowania na żywo | s p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here