Naga MarketsKryptowaluty „zgaszone jak kiep”, kurs złotego w dół: uważa Cezary Graf
Cezary Graf, źródło: YouTube

Zdaniem polskiego YouTubera ekonomicznego i doradcy majątkowego Cezarego Grafa, kurs złotego skazany jest na dalsze osłabienie względem głównych konkurentów na rynku walutowym. W swojej twitterowej prognozie stwierdza jednocześnie, że rynek złota powinien się umacniać, a kryptowaluty zostaną „zgaszone jak kiep”. Ich rolę przejmie natomiast cyfrowa waluta banków centralnych (z ang. CBDC).

  • Cezary Graf w połowie ubiegłego roku prognozował, że bitcoin pokona poziom 35 tys. dol. do końca 2021, obecnie sugeruje ostateczny koniec rynku cyfrowych aktywów
  • Nadal podtrzymuje projekcję, że kurs złotego będzie tracił na wartości (a dolar może kosztować w tym roku 6 zł)
  • W projekcji mowa również o wzrostach cen chińskich akcji oraz drożejących nieruchomościach w tureckim Stambule

Bitcoin w przestrzeni „doskonałej do realizacji zysków”

Przestrzeń powyżej 35 tysięcy dolarów za bitcoina jest doskonała do realizacji zysków, pisał Cezary Graf na swoim profilu facebookowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli nie sprzedasz w tej przestrzeni prawdopodobnie nie sprzedasz nigdy. Odpowiedz sobie na pytanie czy trzymasz i pomnażasz swoje cyferki dla wnuków (aby nie pracowały i mogły sobie robić całymi dniami selfie) czy chodzi tu o zwykłe konszachty z własnym okrutnym demonem chciwości? – rozwijał myśl YouTuber.

Wcześniej na jego Twitterze znalazł się wpis, w którym podsumowywał w skrócie swoje najnowsze projekcje na kolejne miesiące i kwartały. Widać z nich, że jego podejście do kryptowalut uległo znacznej zmianie, większy potencjał widzi natomiast w CBDC.

Zdaniem Grafa za spadkiem bitcoina oraz kryptowalut, które zostaną „zgaszone jak kiep” ma przemawiać zbyt wysoka emisja dwutlenku węgla przez kopalnie oraz rosnące środowisko regulacyjne, ograniczenia prawne oraz zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.

– Bitcoin od zakazów i/lub ograniczeń nie zniknie, ale jego ceny od tego nie wzrosną. Przyszłość należy do kryptowalut banków centralnych, kryptowalut firm takich jak Facebook czy Twitter oraz do łatwych w kontrolowaniu przy pomocy inżynierii finansowej (a nie inżynierii tradycyjnej) wybranych kryptowalut typu Proof of Stake – pisał dalej Graf.

We facebookowym wpisie rozwijał również swoje prognozy opublikowane wcześniej w skrótowej formie na Twitterze, nastawiając się na dwie dekady ekspansji złota oraz chińskiego rynku akcyjnego.

– Przed nami 10-20 lat wzrostów złota, dobrych akcji chińskich, nieruchomości w centrum Stambułu. Trzeba sprzedać to co drogie i niepewne a kupić to co tanie i pewniejsze w niepewnych czasach. Zaplanować strategicznie i przeprowadzić operacyjnie. Teraz a nie potem. Trzeba myśleć mądrze o swoich pieniądzach – podsumował Cezary Graf.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd online | dax index | biomed lublin notowania | theppro sklep | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | notowania funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto – inwestorzy niezdecydowani na rynku surowca
Następny artykułDolar wchodzi mocniejszy w długi weekend. USD/PLN lekko pokonuje 3,75 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here