Naga Marketslogo mfw na szybie imfMiędzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował zestaw standardów mających zapewnić rynkom wschodzącym i gospodarkom rozwijającym się stabilność finansową. Aby przeciwdziałać wyzwaniom wynikającym z globalnej adopcji kryptowalut, instytucja zaleca, aby decydenci polityczni rozważyli emisję własnych walut cyfrowych (CBDC).

MFW zaleca emisję CBDC i regulację rynku kryptowalut 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował zestaw polityk dla rynków wschodzących i gospodarek rozwijających się, mających zapewnić im stabilność finansową wśród globalnej adopcji kryptowalut.MFW wierzy w potencjał aktywów kryptowalutowych jako narzędzia do szybszych i tańszych płatności transgranicznych. Instytucja przypisuje wysokie zyski, stosunkowo nieduże koszty transakcji i szybkość transferu środków oraz zmniejszone standardy przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) jako główne czynniki sprzyjające adopcji kryptowalut.

Aby przeciwdziałać wynikającym z tego tytułu wyzwaniom związanym ze stabilnością systemu finansowego, w wyniku zwiększonego obrotu aktywami kryptowalutowymi, MFW uważa, że decydenci polityczni powinni wdrożyć globalne standardy dla aktywów kryptowalutowych i zwiększyć swoją zdolność do monitorowania ekosystemu kryptowalut poprzez zajęcie się lukami w danych.

– Rynki wschodzące stojące w obliczu ryzyka kryptowalutowego powinny wzmocnić politykę makroekonomiczną i rozważyć korzyści płynące z emisji walut cyfrowych banku centralnego  – wskazuje MFW.

Podkreślając korzyści płynące z cyfrowych aktywów, MFW wskazuje, że płatności staną się łatwiejsze, szybsze, tańsze i bardziej dostępne, a także będą sprawnie przekraczać granice.

Eksperci dostrzegają bowiem, że rynek kryptowalut dynamicznie się rozwija, w efekcie czego ogromną popularność obok bitcoina zaczynają zyskiwać również altcoiny oraz stablecoiny, co w konsekwencji prowadzi do odpływu kapitału z tradycyjnego sektora finansowego w kierunku aktywów wirtualnych będących poza kontrolą systemu.

Oprócz emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CDBC), MFW zaleca ponadto „regulację proporcjonalną do ryzyka i zgodną z regulacjami dotyczącymi globalnych stablecoinów.”

invest

Autor poleć również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurusd | złotowka | kurs orlen | funt kurs | s&p 500 | notowania eurocash | amrest akcje kupno | jak działa wskaźnik rsi |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs EUR/PLN wynosi już 4,57. Notowania złotego umacniają się
Następny artykułZepsuty sentyment na rynkach. Nadchodzi rewolucja w RPP? – Świat walut M. Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here