Naga MarketsKryptowaluty z pierwszym regulowanym funduszem w SzwajcariiAdopcja kryptowalut nadal nabiera tempa w Szwajcarii, a lokalne władze finansowe przyznają kolejne pozwolenia regulacyjne instrumentom inwestycyjnym opartym na kryptowalutach. Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) zatwierdził Crypto Market Index Fund jako „pierwszy fundusz kryptowalutowy zgodny z prawem szwajcarskim”.

Kryptowaluty doczekały się pierwszego funduszu w Szwajcarii

Fundusz został uruchomiony przez szwajcarskiego menedżera aktywów Crypto Finance i jest zarządzany przez firmę PvB Pernet von Ballmoos AG z powiernictwem regulowanej instytucji kryptowalutowej SEBA Bank AG, która informowała o uzyskaniu pierwszej w kraju licencji powiernictwa dla cyfrowych aktywów również 29 września.FINMA zauważyła, że nowo zatwierdzony fundusz jest ograniczony do inwestorów kwalifikowanych, inwestujących głównie w kryptowaluty lub aktywa cyfrowe „oparte na technologii blockchain lub distributed ledger”.

Regulator dodał, że Crypto Market Index Fund może inwestować tylko w wiodące kryptowaluty z „wystarczająco dużym wolumenem obrotu”. Według Crypto Finance, fundusz będzie śledził wyniki Crypto Market Index 10, produktu administrowanego przez SIX Swiss Exchange.

– Celem Crypto Market Index 10 jest wiarygodne mierzenie wyników największych, płynnych aktywów kryptowalutowych i tokenów oraz zapewnienie inwestycyjnego benchmarku dla tej klasy aktywów – zauważa Crypto Finance.

FINMA dodała, że będzie wymagać od inwestorów lokowania środków wyłącznie za pośrednictwem ustalonych kontrahentów, którzy mają siedzibę w kraju członkowskim Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i podlegają odpowiednim regulacjom w tym zakresie.

W związku z zatwierdzeniem funduszu, FINMA zatwierdziła również SEBA Bank AG jako instytucjonalnego powiernika, przyznając firmie licencję CISA. Wcześniej, na początku września, urząd oficjalnie zezwolił SIX Swiss Exchange na uruchomienie cyfrowego rynku i centralnego depozytu papierów wartościowych opartego na technologii distributed ledger.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pekao | dax notowania na żywo | kruk akcje opinie | intercars akcje kupno | celon pharma akcje rekomendacje | kurs akcji pgnig | pgnig gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułElon Musk chwali chomika, który handluje dogecoinem (DOGE) za pokonanie Warrena Buffetta
Następny artykułSonel traci blisko 6% po wynikach. Notowania spadają do 11 zł za walor
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here