Naga MarketscryptoCena bitcoina (BTC) zmaga się z intensywnym okresem zmienności od czasu spadku od szczytu na poziomie 52 950 dol. w dniu 7 września do poziomu 42 800 dol. notowanego w trakcie poniedziałkowej sesji. Najstarszej kryptowalucie ostatecznie udało się wybronić lokalne poziomy wsparcia i zamknąć  dzień w okolicach 45 tys. dol., gdzie notowania utrzymują się również we wtorek.

  • Wzmożoną zmienność na początku tygodnia widać było również na notowaniach cardano (ADA), gdzie siedmioprocentowe spadki pociągnęły za sobą wyprzedaż altcoinów
  • Nietypowo zachowywał się również litecoin (LTC), który po pogłoskach dotyczących współpracy z Walmartem chwilowo rósł o ponad 30% do poziomu 240 dol., najwyższego od maja
  • W tym samym czasie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) w kluczowym momencie poniedziałkowej sesji tracił ponad 9% i testował 50-dniową EMA, ostatecznie jednak kończył dzień z dwukrotnie mniejszą stratą.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i kryptowaluty pod wzmożoną presją sprzedających na początku tygodnia

Nie ma wątpliwości, że shortujący – inwestorzy obstawiający spadek cen – przejęli przewagę od czasu likwidacji długich kontraktów futures (kupujących) o wartości 3,54 mld dol. w dniu 7 września.Ogłoszenie spółki MicroStrategy z 13 września, że dodała kolejne 5050 bitcoinów po średniej cenie 48 099 dolarów do swojego bilansu nie wystarczyło, aby przywrócić zaufanie, a cena kryptowaluty chwilowo testowała najniższe poziomy od tygodnia.

Chociaż wpływ shortów może być odczuwalny, bardziej prawdopodobne jest, że obawy związane z regulacjami nadal tłumią rynki. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych podobno omówił potencjalne regulacje dotyczące prywatnych stablecoinów, jak donosiła agencja prasowa Reutera.

Rosnące zainteresowanie ze strony regulatorów pojawia się w momencie, gdy kapitalizacja rynku stablecoinów wzrosła z 37 miliardów dolarów w styczniu do obecnych 125 miliardów dolarów. Ponadto, zarówno Visa jak i Mastercard potwierdziły swoje zainteresowanie rozwiązaniami związanymi ze stabilnymi monetami.

Patrząc jednak na wykres samego bitcoina widać, że poniedziałkowe spadki były jedynie fałszywym wybiciem strefy wsparcia w okolicach 44 tys. dol., która jest utrzymywana od mocniejszej deprecjacji z 7 września i pokrywa się z historycznymi dołkami (między innymi z marca br.).

Bitcoin korzysta z technicznie istotnego wsparcia testowanego w przeszłości

BTC/USD obecnie aktywnie testuje dolne ograniczenie konsolidacji, jeżeli to jednak wytrzyma napór niedźwiedzi, wtedy nie będzie można wykluczyć ruchy wzrostowego w kierunku 50 tys. dol., gdzie wypada górny zakres ruchu bocznego.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Litecoin wystrzelił o ponad 30%. Informacja okazała się jednak nieprawdziwa

Kryptowaluta litecoin (LTC) testowała w poniedziałek poziom 240 dolarów niespodziewanie rosnąć o ponad 30%. Szybko powróciła jednak do dotychczasowego zakresu, gdy okazało się, że informacja prasowa rozesłana przez GlobeNewswire, która odnosiła się do partnerstwa z Walmartem, okazała się fałszywa.

invest

Rzecznik Walmartu Randy Hargrove potwierdził, że informacja prasowa nie jest autentyczna. Powiedział również, że detalista jest w kontakcie z firmą prasować, aby zbadać, w jaki sposób fałszywy komunikat prasowy został opublikowany.

Akcje Walmartu nie reagowały mocniej na doniesienia, spadały jednak ostatecznie w poniedziałek o ponad 0,5%, testując najniższe poziomy od początku sierpnia. Wykres LTC/USD oddał natomiast większość wygenerowanych nagle zysków i nadal konsoliduje w wąskim przedziale.

Litecoin długo nie cieszył się mocnym wzrostem

Cardano motorem napędowym spadków na rynku altcoinów

Altcoiny radziły sobie gorzej niż bitcoin w nocy, a czołówka kryptowalut podążała za około 10-procentowymi strata cardano (ADA). Trzecia pod względem kapitalizacji kryptowaluta zamykała ostatecznie poniedziałkową sesję na poziomie 2,4 dol., a we wtorek kontynuuje spadki.

Notowania Ada po spadkach na początku tygodnia

Największy altcoin, ether (ETH), również tracił mocniej na wartości, spadki zatrzymały się jednak na średniej ruchomej 50 EMA, a przed końcem sesji bykom udało się odrobić ponad połowę deprecjacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena | livechat cena akcji | cena akcji comarch | rynek kryptowalut | alior akcje prognozy | livechat kurs akcji | giełda prognozy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here