Naga MarketsKryptowaluty z napływem środków od 7 tygodni. Bitcoin i Ethereum lideramiProdukty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały w ubiegłym tygodniu napływ 90 mln dol., co przekłada się na 7. z rzędu tydzień pozytywnych przepływów pieniężnych o łącznej wartości 390 mln dol. Główny udział w tej kwocie miały bitcoin (BTC) oraz ether (ETH), które same przyjęły ponad 88 mln dol. kapitału inwestorów instytucjonalnych.

Bitcoin i ethereum z największym przepływem środków w ubiegłym tygodniu

Bitcoin odnotował w zeszłym tygodniu napływ 68,7 mln dol.. Po najdłuższej serii odpływów w historii, Bitcoin odnotował już 3. tydzień napływów. CoinShares uważa, że ten zdecydowany zwrot w sentymencie wynika z rosnącego zaufania inwestorów do tej klasy aktywów oraz bardziej akomodacyjnych oświadczeń amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Rezerwy Federalnej.Ethereum odnotowało kolejny tydzień napływu środków w wysokości 20 mln dol., chociaż w ostatnich tygodniach straciło udział w rynku na rzecz BTC, spadając z 28% do 25%.

Kryptowaluty z napływem środków od 7 tygodni. Bitcoin i Ethereum liderami
Przepływy pieniężne na rynku instrumentów na kryptowaluty. Źródło: CoinShares

Był to mieszany tydzień dla innych altcoinów, gdzie polkadot, tezos i binance odnotowały niewielkie odpływy o łącznej wartości 0,8 mln dol. w przeliczeniu na pojedynczą kryptowalutę. W tym samym czasie cardano i solana odnotowały niewielkie napływy w wysokości odpowiednio 1,1 mln i 0,7 mln dol.

Pomimo poprawy napływu środków z produktów inwestycyjnych, wolumeny pozostają na niskim poziomie 2,4 mld dol. w zeszłym tygodniu, w porównaniu do 8,4 mld dol. w maju 2021 r.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty z napływem środków od 7 tygodni. Bitcoin i Ethereum liderami
Przepływy z podziałem na dostawcę instrumentu i aktywa. Źródło: CoinShares

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw amica | notowania pkp cargo | mercator medical akcje | celon akcje opinie | kurs akcji amrest | gpw selvita | comparic.pl |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here