Naga Markets



flaga chinyChiński bank centralny wpompował w gospodarkę prawie 30 miliardów dolarów po tym, jak ostatnie dane pokazały spowolnienie na rynku. Jaki będzie to miało wpływ na kryptowaluty?

Według Bloomberga Ludowy Bank Chin wstrzyknął w rynek aż 28 miliardów dolarów poprzez pożyczki dla banków komercyjnych w kraju. Suma, odpowiadająca 200 miliardom dolarów juanów, będzie dostępna przez cały rok. Bank centralny przyspieszył tę decyzję dot. wpompowania gotówki w rynek, której oczekiwano dopiero 5 listopada.

Potop fiatów

W tle trwa wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi, co znacznie spowalnia produkcję rynkową, przez co z kolei bank centralny podjął stosowne działania, zmniejszając rezerwę obowiązkową banków i obniżając koszty kredytów dla przedsiębiorstw.

„Prawdopodobnie chcą zwiększyć długoterminową płynność, aby zapewnić wystarczającą podaż w sezonie płatności podatków w połowie października i wesprzeć gospodarkę, która wciąż boryka się z presją wzrostu” – powiedziała mediom Becky Liu, szefowa chińskiej strategii makro w Standard Chartered Plc.

Chociaż  tego typu zastrzyki gotówki dla rynku nie są niczym nowym w Chinach, może to być kolejny impuls dla lokalnego sektora kryptograficznego. Przynajmniej część nadwyżki trafi zapewne na giełdy kryptowalut. Pomimo kontroli kapitału w Chinach i próby uniknięcia konwersji fiatów na kryptowaluty, ten rynek ma się dość dobrze.

Kryptowaluty czekają na chińskie fiaty?

Mining to jeden ze sposobów, w jaki chińscy entuzjaści kryptografii uzyskują dostęp do coinów.

Pojawiają się również doniesienia o tym, że rośnie handel peer-to-peer. Aplikacje płatnicze Alipay i WeChat oficjalnie odmówiły co prawda udzielenia zgody na transakcje kryptograficzne, ale obserwatorzy twierdzą, że aplikacje są jednak w praktyce używane do robienia zakupów kryptowalut.

Ponadto kupno BTC jest możliwe za pomocą Tethera (USDT), co pozwala również na konwersję juana na kryptowaluty.

Co znamienne, może nie być to ostatnia interwencja PBOC na rynku. W nadchodzących miesiącach spodziewane jest obniżenie stopy procentowej do 3,2 proc., aby przyspieszyć wzrost gospodarczy. Oczekuje się, że wzrost gospodarczy w Chinach w trzecim kwartale wyniesie 6,1 proc. rok do roku, co jest najwolniejszym tempem od 1992 r.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here