Naga MarketsKurs Bitcoins w ciągu ostatnich dni bardzo dynamicznie porusza się na północ. Mimo początkowych obaw związanych z podziałem sieci Bitcoina i powstaniem Bitcoin Cash (BCH), dziś wydawać by się mogło, że dalsze wzrosty są niezagrożone. Już w ubiegłym tygodniu wartość jednej cyfrowej monety przekroczyła 3000 USD i wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości spodziewać moglibyśmy się osiągnięcia pułapu 4 tys. USD.


Okazuje się więc, że przypuszczenia Sheba Jafari’ego, który już na początku lipca stwierdził, “że cena BTC może po niewielkich spadkach szybko osiągnąć cenę 4000$” już wkrótce mogą się zrealizować. Kurs BTC wzrósł bowiem minionej nocy o 200 USD osiągając na ranem (na giełdzie Bitstamp) wartość 3800$.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponieważ wiele krytpowalut jest ze sobą silnie skorelowanych i wzrost jednej często oznacza również wzrost pozostałych, dominacja Bitcoina w dalszym ciagu znajduje się poniżej poziomu 50%. W chwili tworzenia tego artykułu jest to dokładnie 46.90% i przyznać trzeba, że to i tak bardzo dobry wynik. Na uwagę zasługuje jednak ogólny wzrost kapitalizacji wszystkich walut cyfrowych.

Źródło: coinmarketcap.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

PLN na 6 miejscu

Dane z CryptoCompare wskazują, że polski złoty jest na szóstym miejscu pod względem najbardziej aktywnych walut handlowych w handlu Bitcoinem.

Źródło: www.cryptocompare.com

Warto zwrócić uwagę, że PLN znajduje się przed funtem szterlingiem (GBP) czy dolarem australijskim (AUD), które znajdują się kolejno na 7 i 11 miejscu zestawienia.

Bitcoin wart 100 tys. USD do 2021 r.

W komentarzach do firmy Business Insider, inwestor Dennis Porto stwierdził, że cena Bitcoina od czasu jego powstania podwaja się średnio co osiem miesięcy. W związku z powyższym jeżeli ciąg ten będzie kontynuowany, kurs do 2021 roku może osiągnąć pułap 100 tys. USD. Jako argumenty przemawiające “ZA” postawioną teza przytacza się tu “Prawo Moore’a”, które mówi, że ekonomicznie optymalna liczba tranzystorów w układzie scalonym zwiększa się w kolejnych latach zgodnie z trendem wykładniczym (podwaja się w niemal równych odcinkach czasu).

Przekładając to na kurs BTC uznano, że skoro kurs podwaja się średnio co 8 miesięcy i tendencja ta będzie kontynuowana przez co w ciągu każdego kolejnego cyklu (8 miesięcy) wartość będzie rosła wykładniczo więcej, w lutym 2021 roku spodziewać moglibyśmy się osiągnięcia pułapu 100 tys. USD. Okazuje się więc, że mimo bardzo dynamicznych wzrostów, które zdaniem wielu przypominają bańkę spekulacyjną, Bitcoin może wciąż okazać się niezwykle tani a jego zakup w obecnym momencie to dobra promocja. Czy tak będzie w rzeczywistości? Okaże się już w 2021 roku.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcje dla początkujących. Potencjalny sygnał sprzedaży na GBP/AUD
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, GBPUSD, NZDUSD – 12 sierpnia 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here