Naga MarketsWarren Buffett, słynny inwestor giełdowy i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, którego majątek wzrósł na przestrzeni ostatniego roku o 8,4 mld USD do 84 mld USD ponownie został zapytany o swoje poglądy na temat kryptowalut. Jak można się było spodziewać, jego zdanie na temat walut cyfrowych nie zmieniło się zbytnio od poprzednich wypowiedzi. Uważa on, że Bitcoin to hazard, gra, a nie inwestycja.


Zapytany przed corocznym spotkaniem z akcjonariuszami Berkshire Hathaway, 87-letni Warren Buffett przyznał w rozmowie z Yahoo! Finanse, że kupowanie Bitcoina to nie inwestycja, to co najwyżej gra bądź spekulacja. “Istnieją dwa rodzaje przedmiotów, które ludzie kupują i myślą, że inwestują (…) Jeden naprawdę inwestuje, a drugi nie.” – powiedział. “Jeśli kupujesz coś takiego jak gospodarstwo rolne, dom jednorodzinny lub prowadzisz działalność gospodarczą […] możesz to zrobić na zasadach prywatnych […] i jest to w pełni satysfakcjonująca inwestycja. Sama inwestycja jest opłacalna i ma dać Ci zysk. Teraz, jeśli kupujesz coś takiego jak Bitcoin lub jakąś kryptowalutę, tak naprawdę nie masz niczego, co wyprodukowałoby cokolwiek. Masz tylko nadzieję, że ktoś w przyszłości zapłaci Ci za to więcej.” – dodał.

Warren Buffett: Bitcoin to prawdziwa bańka

W jeszcze bardziej niepochlebny sposób o kryptowalutach wypowiada się Charlie Munger, wieloletni partner Buffetta i wiceprezes Berkshire Hathaway, który już w połowie lutego przyznał, że nigdy nie zastanawiał się nawet, czy ma coś współnego z BTC, nie cierpiał go od samego początku a im bardziej był popularny [Bitcoin], tym bardziej go nienawidził. “To po prostu obrzydliwe, że ludzie się tym fascynują” – dodał porównując BTC to trucizny.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Rockefeller ponownie podkreśla zainteresowanie kryptowalutami

Zgoła odmienne zdanie na tamat kryptowalut ma natomiast rodzina Rockeffelerów. Venrock Associates, założona w 1946 przez Laurance S. Rockeffelera (syna sławnego Johna Rockeffelera, potentata naftowego i jednego z najbogatszych ludzi w historii) firma inwestycyjna typu venture capital ponownie potwierdza swoje zainteresowanie kryptowalutami i startapumi zajmującymi się rozwojem i wykorzystaniem technologii blockchain.

Rockefeller, Soros i Rothschild inwestują w kryptowaluty

W odróżnieniu do większości firm venture capital, Venrock nie skupia się jednak na samych coinach czy tokenach lesz chce zainwestować w firmy stojące za tymi projektami. David Pakman, przedstawiciel firmy przyznał w rozmowie z Bloombergiem, że w czasie, gdy wiele funduszy hedgingowych wybiera spekulacje na temat przyszłej ceny Bitcoina i początkowych ofert monet (ICO), jego firma chce trzymać się “bardziej zdyscyplinowanego podejścia”.

Venrock nie miałby problemu z inwestowaniem w niektóre tokeny, ale wolimy skupić się na start-upach, zanim przeprowadzą swoje ICO – twierdzi Pakman, który jest bardzo pewny przyszłości tego rynku. “Myślę, że jest to jeden z najszybciej rozwijających się ekosystemów technicznych i ma możliwość stworzenia setek firm wartych miliardy dolarów” – dodał.

Pakman, który dziesięć lat temu dołączył do Venrock, jest jednym z czterech członków zespołu odpowiedzialnych za inwestycje w startupy kryptograficzne przyznał, że połowę swojego czasu poświęca na badania projektów kryptograficznych, podczas gdy reszta poświęcona jest robotyce i firmom produkującym produkty konsumenckie.

Jeśli chodzi o blockchain, technologię stanowiącą podstawę większości kryptowalut, Pakman powiedział, że Venrock jest bardziej zainteresowany inwestowaniem w samą technologię, niż w aplikacje oparte na blockchain.

“Od samego początku uważam, że jest to fundamentalnie interesująca innowacja technologiczna, która umożliwiła tworzenie wartości i może być również legalnym sposobem na budowanie wartości z dala od dzisiejszych platform internetowych” – powiedział.

Cyfrowe waluty mogą uzyskać akceptację głównego nurtu

Bardzo optymistycznie nastawiony do perspektyw kryptowalut jest również Najwyższy regulator bankowy w Stanach Zjednoczonych. Jeden z czołowych amerykańskich regulatorów rynku bankowego dołączył do “chóru kryptowalutowych byków”. Joseph Otting będący jednym z najważniejszych uczestników całodniowego sympozjum zorganizowanego w czwartek przez amerykańskie Centrum Handlowe Rynków Kapitałowych Amerykańskiej Izby Handlowej powiedział, że waluty cyfrowe mają potencjał, aby stać się głównym nurtem.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDywidenda = zysk? Czas decyzji o wypłatach kolejnych dywidend
Następny artykułUSDJPY – Inside Bar i Objęcie Bessy – 30/04
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here