Naga MarketsJakiś czas temu informowaliśmy, iż są prowadzone rozmowy na temat technologii Segregated Witness (SegWit). Już w piątek 19 maja br. Barry Silbert, główny dyrektor Digital Currency Group przekazał informację na swoim Twitterze, że obecnie prawie 80% mocy obliczeniowej sieci Bitcoin pochodzi od górników wspierających wprowadzenie SegWit.


Bitcoin wprowadza Segwit2x

W minionym tygodniu Bitcoin doczekał się w końcu uzyskania odpowiedniego poparcia sieci i akceptacji wymaganej dla zaimplementowania Segwit2x.

Te artykuły również Cię zainteresują
Segwit2x (czyli Segregated Witness) to rozwiązanie zaproponowane przez dyrektora Digital Currency Group, Barrego Silberta. Polega ono na stworzeniu odrębnej sieci w ramach Bitcoina czyli tzw Lightning Network mającego na celu odciążenie głównego łańcucha bloków oraz służyć do przesyłania mikrotransakcji. Następnym krokiem ma być hard fork w postaci zwiększenia rozmiaru bloku do 2MB. Ma to usprawnić działanie całej sieci i obniżyć koszty transferów za pomocą BTC – www.bithub.pl

O zaakceptowaniu wprowadzenia Segwit2x poinformował sam Barry Silbert na swoim Twitterze:

Oprogramowanie Segwit2x jest obecnie testowana a jego pierwsza implementacja ma zostać wprowadzona pod koniec czerwca. Po pół roku od wprowadzenia planowane jest zwiększenie rozmiaru bloku co miałoby usprawnić transfery i zmniejszyć opłaty transakcyjne. Jeżeli uda się osiągnąć zakładany cel mogłoby to znacznie wpłynąć na rozwój Bitcoina nie tylko pod względem spekulacyjnym ale również w konsumpcyjnym. Bitcoin mógłby wówczas stać się bowiem szybkim, tanim i bezpiecznym środkiem płatniczym wykorzystywanym w życiu codzienny.

Codzienne wykorzystywanie Bitcoina w celach konsumpcyjnych wspierają również m.in. pojawiające się w różnych krajach regulacje umożliwiające traktowanie BTC jak każdej innej waluty. Jako pierwszy Bitcoin został unormowany w Japonii, 1 lipca br. unormować ma go Australia o czym pisaliśmy już jakiś czas temu w osobnym artykule a w Październiku mają to zrobić również Indie.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Sony wprowadza karty z funkcją płatności i sprzętowego portfela BTC

W Japonii, która jako pierwsza unormowała Bitcoina, gigant wśród producentów elektroniki użytkowej, firma Sony chce rozszerzyć zakres funkcjonowania kart z technologią FeliCa tak by umożliwiały one płacenie i prowadzenie portfela BTC.

Obecnie system płatności FeliCa stosowany jest u dwóch największych w Japonii przewoźników lotniczych – All Nippon Airways (ANA), a także w konkurencyjnej linii lotniczej Japan Airlines (JAL). Technologia ta wykorzystywana jest również na ponad 365 uniwersytetach w USA do dystrybucji i obsługi studenckich kart ID oraz w niektórych smartfonach, smartwatch’ach kartach zbliżeniowych typu e-money, e-ID, e-bilet, a także elektronicznych kartach członkowskich.

Nowy rodzaj kart FeliCa ma nie tylko umożliwić użytkownikom dokonywanie zbliżeniowych płatności bitcoinem ale dzięki osobnemu chipowi pamięci mają one służyć do przechowywania danych o kluczu prywatnym zimnego portfela BTC odpowiadającego danej karcie, jak również do transmisji zaszyfrowanych danych transakcyjnych, w tym podpisu cyfrowego realizowanej transakcji BTC.

Spoglądając na wykres BTCUSD notowanego na giełdzie BITSTAMP zauważymy, że kurs trwale pokonał poziom 2550.00, o którym pisałem w ubiegłym tygodniu. Obecnie obserwujemy stosunkowo wąską konsolidację i biorąc pod uwagę, że jest to korekta czasu względem wcześniejszych wzrostów, z technicznego punktu widzenia bardziej prawdopodobne wydaje się przyszłe wybicie góra i kontynuacja panującej tendencji.

W ciągu minionego tygodnia głośno było również o Ethereum (ETH). Druga najpopularniejsza z kryptowalut notowała bowiem na jednej z giełd niespodziewany i gigantyczny spadek o około 283 dolary w przeciągu zaledwie jednej minuty. Tak jak dynamiczne było osunięcie, tak samo szybko nastąpił powrót notowań do wcześniejszych cen. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule.


W miniony piątek, podczas #78 Trading Jam Session swoją prelekcję poprowadził również Sylwester Suszek, twórca giełdy kryptowalut BitBay. Sylwester opowiadał m.in. o przyszłości kryptowalut, możliwych kierunkach rozwoju, nowych coinach oraz platformie spekulacyjnej.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMabion i KGHM znalazły się w ciekawych punktach
Następny artykułKobiety, które inwestują – wywiad z Anną Kocjan
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here