Naga MarketsMiniony tydzień na notowaniach najpopularniejszej z walut cyfrowych przebiegał stosunkowo spokojnie. Kurs Bitcoina w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 13 tys. USD. Spoglądając stricte technicznie zauważymy jednak, że obecnie testowane wsparcie może stanowić linię szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby zatem otworzyć drogę do dalszych spadków.

Notowania BTC/USD od TradingView

“Bitcoin jest tani i nigdy nie będzie tańszy”

Mimo to, entuzjasta kryptowalut, John McAfee opowiada się za tym, aby ci, którzy inwestują w BTC długoterminowo, nie odwracali się od tego projektu i nadal wytrwale trzymali swoje aktywa cyfrowe.McAfee, który w środowisku kryptowalut zasłynął swoją prognozą zakładającą, że wartość BTC do końca 2020 roku osiągnie 1 mln USD, 25 grudnia stwierdził na swoim profilu na twitterze, że: “Bitcoin wciąż jest gigantem krypto. Jest w niskiej cenie i nigdy nie będzie tańszy.”

Próbował on również polemizować z osobami przedstawiającymi zgoła odmienne podejście do Bitcoina. Odnosząc się do wysokich kosztów i długiego czasu potrzebnego na potwierdzenie transakcji stwierdził, że “te problemy są trywialne a Bitcoin pozostaje najlepszą inwestycją”.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Ripple drugą największą walutą cyfrową na świecie

Ripple, które okazało się bezpieczną przystanią podczas krwawej łaźni kryptowalut wciąż się umacnia. Ta aprecjacja jest tak silna, że coin, który jeszcze niedawno wyceniany był 0.20 USD, dziś wyceniany jest już na niemal 2,50 USD. Fakt ten sprawił, że w dniu dzisiejszym łączna kapitalizacja tej krytpwaluty przekroczyła 100 mld USD. Obecnie jest to nieco ponad 95 mld USD. Warto jednak zwrócić uwagę, że dzięki tym wzrostom Ripple stało się 2 największą walutą cyfrową wyprzedzając tym samym Bitcoin Cash i Ethereum.

Źródło: coinmarketcap

Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że Ripple stanowi obecnie 16,15% udziały w całym rynku kryptowalut i wciąż jest na fali wznoszącej. W tym samym czasie dominacja BTC spadła do 38,16%. Czyżby Ripple miało już wkrótce zastąpić BTC na pozycji lidera?

Źródło: coinmarketcap

Ripple warte więcej niż Uber i Xiaomi

Tak silny wzrost kapitalizacji sprawił, że Ripple jest już warte więcej nie tylko od Bitcoin Cash i Ethereum ale również od Ubera i Didi Chuxing, dwóch największych technologicznych startupów na globalnym rynku, których kapitalizacja rynkowa przekracza 50 miliardów dolarów.

Źródło: wsj.com

Ophir Gottlieb, dyrektor generalny Capital Market Labs, stwierdził, że cena Ripple rośnie w szybkim tempie ze względu na potencjał jaki ta kryptowaluta ma w Korei Południowej i Japonii, gdzie duże instytucje finansowe, banki i firmy obsługujące karty kredytowe wykorzystuje sieć Ripple do przetwarzania płatności międzynarodowych i transakcji peer-to-peer przy niższych kosztach. Jak podaje CCN, w chwili obecnej jest to już ponad 100 instytucji.

“Zamierzamy zainwestować w ekosystem, aby pomóc przyspieszyć wdrażanie technologii Ripple” – powiedział Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple. “Jedną z rzeczy, którą wszyscy musimy pamiętać, jest to, że wartość tokena przez długi czas będzie napędzana przez jego użyteczność.” – dodał.

Jeśli Ripple będzie w stanie zbudować bazę klientów wiodących banków i codziennie rozliczać płatności o wartości miliardów dolarów, jego cena i wycena rynkowa jako firmy płatniczej być może będą dalej rosły.

Ripple (XRP) – opis kryptowaluty


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 1-5.01.2018
Następny artykuł“Grając jak każdy, stracisz pieniądze szybciej niż handlując pijany” – wywiad z Szymonem Machalicą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here