Naga MarketsZa nami kolejny wzrostowy tydzień na Bitcoinie. Mimo, że dopiero w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pokonaniu psychologicznej bariery 5 tys. USD i ustanowieniu nowego ATH, dziś mamy już inną cyferkę z przodu. Na skutek wczorajszych wzrostów kurs najpopularniejszej z walut cyfrowych przekroczył bowiem 6 tys. USD. 


Tak dynamiczne wzrosty sprawiły, że po raz pierwszy w historii kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 100 mld USD. W chwili pisania tego artykułu wynosi ona dokładnie 101,963,527,792 USD co stanowi równowartość 16,636,975 BTC. Fakt ten sprawił, że zwiększył się również procentowy udział BTC w całym rynku krytpowalut. Obecnie najpopularniejsza z walut cyfrowych odpowiada bowiem za ponad 58% całego rynku.

Źródło: coinmarketcap.com

 Spoglądając stricte technicznie zauważymy, że kurs zbliża sie obecnie w okolice pierwszego, możliwego oporu w okolicy poziomu 6150 USD. Jest to dokładna proporcja 1:1 pomiędzy poprzednim ruchem wzrostowym z 1850 USD do 5000 USD a obecnie trwającymi wzrostami z poziomu 3000 USD.

Nie można jednak zapomnieć o zaplanowanym za 25 października hard forku, podczas którego ma powstać nowa moneta – Bitcoin Gold. Bardzo możliwe, że to właśnie przez wzgląd na to wydarzenie jesteśmy obecnie świadkami zwiększonego popytu na BTC a w konsekwencji wzrostu jego wartości. Osoby, które w chwili forka posiadają jakiekolwiek Bitcoiny, dostaną bowiem również nowe monety, podobnie jak miało to miejsce na początku sierpnia, gdy powstał Bitcoin Cash.

Zobacz również: BitBay: Ważne informacje przed planowanymi hardforkami BTC

Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć, spodziewać moglibyśmy się jednak zdecydowanie większych wzrostów. Spoglądając na poniższy screen zauważymy bowiem, że zaledwie kilka dni po forku kurs przekroczył psychologiczna barierą 3 tys. USD i wciągu kolejnego miesiąca wzrósł o kolejne 2 tys USD do 5 tys. USD.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VI – wyniki, tabele i rozpiska 4 kolejki spotkań
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here