Naga MarketsPodczas minionego tygodnia byliśmy świadkami kolejnego “przełomu” na notowaniach najpopularniejszej kryptowaluty. Bitcoin, bo o nim mowa, po dokładnie miesiącu i 9 dniach pokonał psychologiczną barierę 5 tys. USD i ustanowił tym samym nowe ATH.


Nowe ATH na BTC

Spoglądając na notowania na wykresie dziennym warto zauważyć, że zarówno dynamika jak i zasięg czwartkowych wzrostów dość mocno przypomina sytuację z 5 sierpnia br. kiedy to wartość BTC pokonała próg 3 tys. USD.

Jeżeli zatem sytuacja miałby się powtórzyć, spodziewać moglibyśmy się wzrostów w okolice poziomu 7000 USD w przypadku skali 1:1 (wartość nominalna) bądź nawet w okolice 8400 USD w przypadku skali 1:1 (wartość procentowa – ok 67%).

Nie należy jednak zapominać, że z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się korekty spadkowej i re-testu poziomu 5000 USD od góry (jako wsparcia). Za scenariuszem tym przemawia fakt, iż kurs BTC/USD porusza się bardzo technicznie i (przynajmniej w ostatnim czasie) re-testuje wszystkie istotne poziomy oporu. Tak było w przypadku 1850 USD oraz 3000 USD.

Nie jest jednak powiedziane, że spadki pojawią się już teraz. Bardzo możliwe, że na taki re-test przyjdzie nam poczekać. W przypadku poziomu 3000 USD musieliśmy bowiem czekać aż 41 dni.

Trwajace od 15 września br. wzrosty sprawiły, że udiał Bitcoina w całym rynku kryptowalut ponownie przekroczył 50%.

Źródło: coinmarketcap.com

Michael Novogratz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group i były partner w Goldman Sachs, który w latach 2007 i 2008 pojawił się na liście miliarderów magazynu Forbes ogłosił, że przerywa swoją emeryturę i “wraca do gry”. Jego zdaniem Bitcoin jest tak fascynujący, że postanowił założyć specjalny fundusz kryptowalutowy Galaxy Digital Asset i sam zainwestował w ten projekt 150 mln USD własnego kapitału. W przyszłości planuje zainwestować jeszcze więcej a pozostałą kwotę niezbędną do zarzadzania 500 mln USD zamierza pozyskać od inwestorów. 

Zobacz również: Sprzedał wszystko co miał i kupił Bitcoiny. Teraz czeka na kryptowalutowy boom

Novogratz stwierdził, że technologia zaczyna nabierać coraz większego znaczenia. Porównując Bitcoina do złota stwierdził, że cyfryzacja jest przyszłością. Uważa on, że na skutek dynamicznego wzrostu zainteresowania tą formą inwestycji Bitcoin w ciągu 6-10 miesięcy może osiągnąć pułap 10 000 USD.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Jeszcze bardziej optymistyczny jest Trace Mayer, jeden z pierwszych blogerów, który publicznie rekomendował technologię Blockchain. Sam o sobie pisze, że jest przedsiębiorcą, inwestorem, dziennikarzem. Sugerował on swoim czytelnikom aby kupili Bitcoina w czasach, kiedy jego wartość wynosiła zaledwie 0,25 USD. Oznacza to, że osoby, które go wtedy posłuchały, zarobiły do tej pory 2 280 000%.

Mayer uważa, że Bitcon jest obecnie niedowartościowany a jego cena w ciągu kilku najbliższych miesięcy powinna osiągnąć 27395 USD. Jego zdaniem jest to możliwe do osiągnięcia w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Swoje przewidywania opiera on na stałym wzroście 200 dniowej średniej ruchomej.

Warto również zwrócić uwagę, że wraz ze wzrostem wartości Bitcoina, w społeczeństiwe rośnie równeiż zainteresowanie tematem kryptowalut. Już w chwili obecnej możemy stwierdzić, że BTC przeszło do mainstreamu. Wystarczy zwrócić uwagę na media lokalne, w których coraz częściej pojawia się tematyka kryptowalut czy spytać znajomych czy słyszeli co to Bitcoin. Wiele osób, które jeszcze dwa lata temu uważało, że inwestowanie na giełdzie to hazard i sposób na szybkie bankructwo, dziś samemu posiada w swoich walletach BTC bądź inne kryptowaluty.

Jak się okazuje, zainteresowanie ceną Bitcoina dogoniło a momentami nawet przegoniło zainteresowanie ceną złota.

Źródło: trends.google.pl

Największe zainteresowanie ceną Bitcoina zauważalne jest szczególnie w Rosji oraz Europie Wskodniej, Ameryce Południowej i Kenii. W statystykach brakuje jednak Chon gdyż tam przeglądarka Google jest cenzurowana.

Źródło: trends.google.pl

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, USDCHF, USDJPY, NZDUSD
Następny artykułPrzygotuj się na przyszły tydzień – co kryje w sobie kalendarz makro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here