Miniony tydzień na rynku kryptowalut przebiegał stosunkowo spokojnie. Co prawda pojawiła się jedna informacja, która mogłaby negatywnie wpłynąć na kursy walut cyfrowych, jednak jak się okazało, nic takiego nie miało miejsca. Mowa tu oczywiście o decyzji regulatora rynku finansowego Korei Południowej o zakazie ICO czyli jednego ze sposobów wprowadzania na rynek nowych kryptowalut.

Biorąc pod uwagę, że do tej pory obserwowaliby zgoła odmienne nastawienie tego regulatora do całego rynku kryptowalut, decyzja ta dla wielu wciąż pozostaje zaskoczeniem. Sama komisja nadzoru tłumaczy jednak, że podjęła taką a nie inną decyzję gdyż zauważa potrzebę wprowadzenia ściślejszych regulacji mających na celu większą kontrolę i możliwość monitorowania przepływu kapitału. Działania te mają zminimalizować ryzyko wykorzystania kryptowalut do prania brudnych pieniędzy, finansowania przestępczości czy też innej nielegalnej działalności.

Może Cię zainteresować: Chiński Bank Ludowy delegalizuje ICO

Warto również zauważyć, że tylko w tym roku z ICO skorzystało już 149 projektów a wartość zebranego kapitału liczona jest już w miliardach dolarów. Dla porównania, w całym 2016 roku odbyło się jedynie 46 ICO co obrazuje jak dynamiczny jest wzrost popularności i zainteresowania tą formą pozyskiwania kapitału.

Źródło: coinschedule.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Spoglądając stricte technicznie na notowania najpopularniejszej z walut cyfrowych zauważymy, że na skutek trwających od piątku, 22 września br. wzrostów rynek już w poniedziałek pokonał linię tendencji spadkowej. W środę doszło do pokonania kolejnego, istotnego oporu w okolicy poziomu 4100 USD co może być dobrym znakiem na przyszłość.

Podobną aprecjację dostrzec możemy również na innych kryptowalutach. Zgodnie ze statystykami przedstawianam przez portal coinmarketcap.com zaledwie 10 spośród 100 największych walut cyfrowych osłabiło się w ciągu ostatnich 24 godzin.

Źródło: coinmarketcap.com

Umocnienie zdecydowanej większości walut wpływa pozytywnie również na wzrost ogólnej kapitalizacji całego rynku kryptowalut, w efekcie czego od kilku dni obserwujemy stosunkowo spokojny wzrost i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, być może wkrótce uda się osiągnąć nowe ATH.

Źródło: coinmarketcap.com

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajgorętsze wykresy minionego tygodnia – AUDCHF, IBOV, ROPA WTI
Następny artykułOpcja na dziś – skutecznośc analiz 76,19%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here