Naga MarketsPo niezwykle interesujących wydarzeniach i dynamicznych spadkach kursów kryptowalut sprzed dwóch tygodni, miniony tydzień wyglądał stosunkowo spokojnie. Na skutek zawieszenia obrotu w Chinach obserwowaliśmy jednak znaczący spadek wolumenu na tamtejszym rynku. Na sytuacji tej skorzystała Japonia, która stała się największym rynkiem wymiany Bitcoina z niemal 48 procentowym udziałem w globalnym rynku wymiany walut BTC. Tak znaczący wzrost w duże mierze spowodowany jest przesunięciem kapitału z Chińskich giełd.

Źródło: www.cryptocompare.com

Jak informowałem już wcześniej, mimo, że chiński rząd, władze lokalne oraz tamtejszy regulator wezwały chińskie giełdy do zaprzestania świadczonych przez siebie usług najpóźniej do końca września br., to OKCoin i Huobi dwie największe giełdy w Chinach, otrzymały swobodę  w prowadzeniu działalności do 30 października. Decyzja ta związana była z faktem, iż w przeszłości nie uczestniczyły one w żadnej ofercie monetarnej (ICO).

Wydaje się jednak, że inwestorzy nie chcą  ryzykować. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalną naturą chińskiego rządu postanowili już teraz przeksięgować swoje środki. Średni dzienny wolumen obrotu na rynku wymiany walut Bitcoin zmniejszył się o ponad połowę w ciągu kilku dni, z 15 procent do mniej niż 6 procent.

Jest prawdopodobne, że jak zauważyli twórca Litecoin, Charlie Lee oraz inwestor i miliarderów, Tim Draper, zamknięcie chińskiego rynku wymiany kryptowalut może doprowadzić do stabilizacji globalnego rynku, co w dłuższej perspektywie może okazać się korzystne dla zarówno dla BTC jak również dla pozostałych walut cyfrowych.

Może Cię zainteresować: Korzystasz z torrentów? Twój komputer mógł zostać koparką kryptowalut

Bitcoin i dolar australijski jak równy z równym

Inną dobrą informacją, która pojawiła się w minionym tygodniu jest to, że Rząd Australii skonstruował ostateczną wersję ustawy znoszącej podwójne opodatkowanie Bitcoina i innych kryptowalut. O planach rządu Australii co do zniesienia podwójnego opodatkowania informowaliśmy już w maju. Mimo, że stało się to dopiero teraz, ustawa obowiązywać będzie z mocą wsteczną od 1 lipca br. a wiec dokładnie tak, jak obiecywano wcześniej. Oznacza to, że Bitcoin i dolar australijski traktowane będą jak równy z równym.

Do tej pory konsumenci, którzy korzystali z cyfrowej waluty, płacili podatek dwa razy: raz podczas zakup cyfrowej waluty i po raz kolejny przy dokonywaniu nią płatności w zamian za inne towary i usługi podlegające opodatkowaniu GST. Projekt ustawy zapewni, że Australijczycy nie będą już obciążani podatkiem GST przy zakupie cyfrowej waluty, pozwalając traktować ją tak samo, jak fizyczne pieniądze.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Hard Fork Byzantium przełożony

1 sierpnia br. był dla osób związanych z kryptowalutami dniem przełomowym. To właśnie tego dnia byliśmy świadkami hard forka czyli podziału łańcucha bloków BTC w efekcie czego powstała nowa, alternatywna waluta cyfrowa zwana Bitcoin Cash (BCH). Teraz Ethereum ma również pójść w jego ślady. Mimo, że pierwotnie hard fork planowany był na 8 października br., to ostatecznie został on przeniesiony i obecnie zaplanowany jest wraz z blokiem nr 437 000 000 ok. 17 października. Decyzję o zmianie terminu forka podjął sam założyciel ETH – Vitalik Buterin.

Zobacz również: Kolejny podział Bitcoina już w listopadzie?

Spoglądając na notowania Ethereum na giełdzie Bitfinex zauważymy, że podobnie jak większość kryptowalut, kurs odbił się w 15 września br. od istotnego wsparcia (w tym przypadku była to linia tendencji wzrostowej) i od tego czasu porusza się spokojnie na północ.

Na skutek trwających niemal od początku tygodnia, spokojnych spadków kurs BTC/USD dotarł w okolice lokalnego wsparcia 3500 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. By wzrosty mogły być jednak kontynuowane, musielibyśmy pokonać jeszcze linię tendencji spadkowej. Dopiero trwałe wybicie tego oporu mogłoby zmienić nastawienie rynku i umożliwić bykom przejęcie nad nim kontroli.

Polskich inwestorów może również zainteresować fakt, iż jedna z największych polskich giełd kryptowalutowych, BitBay, od dziś udostępna wszystkim użytkownikom najnowszą wersję swojej platformy, oznaczoną numerem 3.0. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VI – losowanie fazy grupowej i rozpiska 1 kolejki spotkań
Następny artykułEnd of the day – statystyki strategii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here