Naga MarketsPromotor Bitcoin Cash, Roger Ver wierzy, że pewnego dnia BCH wyprzedzi BTC, aby stać się najcenniejszą walutą kryptograficzną na świecie. Zakłada on jednak, że nim do tego dojdzie, to Ethereum jako pierwsze wyprzedzi Bitcoina i stanie się największą (pod względem kapitalizacji) kryptowalutą na świecie. 


Ver, znany niegdyś jako “Bitcoinowy Jezus” przyznał w wywiadzie dla The Independent, że jego zdaniem Bitcoin wkrótce straci swoje miejsce jako najcenniejsza kryptowaluta na świecie. Uważa on bowiem, że tak zwane technologicznie lepsze kryptowaluty, takie jak Ethereum i Bitcoin Cash czekają w najbliższym czasie dynamiczne wzrosty wartości, które doprowadzą do sytuacji, w której to kolejno ETH a następnie BCH staną się kryptowalutami o największej kapitalizacji.

“Widzę, że to się dzieje, i uważam, że to nieuchronne” – powiedział Ver. “Ethereum może wyprzedzić BTC do końca roku, a BCH może zrobić to samo przed 2020 rokiem” – dodał.

Zobacz również: Cena Bitcoina może osiągnąć 64 000 USD w 2019 roku

Ver przytoczył kwestie związane z powolnymi transakcjami i wysokimi opłatami jakie miały miejsce pod koniec ubiegłego roku. Uważa on, że technologia, która stoi za BTC nie nadaje się, by wykorzystać cyfrowe złoto jako globalną walutę. Ponadto zauważa, że pomimo, iż różnice pomiędzy obecną wyceną ETH a BTC są znaczące, to jednak tych pierwszych jest zdecydowanie więcej w obiegu (17 mln vs 99,4 mln) przez co nie muszą one osiągnąć aż takiej wyceny, by wyprzedzić BTC pod względem ogólnej kapitalizacji.

Bitcoin w formie żywej gotówki – właśnie ruszyła sprzedaż banknotów

Hard fork BCH już w tym tygodniu

Już w najbliższy wtorek, 15 maja br. odbędzie się kolejna aktualizacja oprogramowania na bazie którego operuje Bitcoin Cash (BCH). Niewątpliwie najbardziej istotnym elementem przedmiotowych zmian jest czterokrotne zwiększenie pojemności poszczególnych bloków z 8 MB do 32 MB, co znacząco zwiększy ilość transakcji obsługiwanych w ramach pojedynczego bloku. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe.
Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

Facebook stworzy własną kryptowalutę?

Pomimo faktu, że w styczniu tego roku Facebook oficjalnie zakazał reklamowania kryptowalut oraz ICO (Initial Coin Offering) na swoich stronach to nie oznacza to wcale, że Mark Zuckerberg, prezes firmy jest przeciwnikiem kryptowalut.

Jak informowaliśmy już wcześniej w tym tygodniu, zainteresowania Marka nową technologią doprowadziło do stworzenia w Facebooku działu zajmującego się blockchainem i problemem jego wdrożenia w usługi giganta social media.

Jeden z dziennikarzy, powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą donosi, że firma, której kapitalizacja na poziomie 532,89 USD przekracza o ok 141,55 mld USD wartość całego rynku walut cyfrowych, bada korzyści płynące z wprowadzenia własnej kryptowaluty.

“Źródła podają, że Facebook jest szczególnie zainteresowany stworzeniem własnego cyfrowego tokena, który ułatwiłby ponad 2 miliardom użytkowników dokonywanie transakcji bez waluty popartej przez rząd. Facebook przygląda się również innym sposobom wykorzystania technologii blockchain, która leży u podstaw tych popularnych walut kryptograficznych, takich jak bitcoin i eterum”.

Dodał również, że firma bada, w jaki sposób może wykorzystać technologię blockchain do poprawy weryfikacji tożsamości i zabezpieczenia całej infrastruktury, być może nawet w jakiś sposób zarządza danymi klientów. Dyskusje są jednak dopiero na wstępnym etapie i jeśli Facebook zdecyduje się wydać własną kryptowalutę, to prawdopodobnie będzie to “latem”.

Może Cię zainteresować: CEO Nasdaq: kryptowaluta jest następnym krokiem w przestrzeni pieniądza

Gdyby tak się stało, Facebook nie byłby jedyną platformą mediów społecznościowych, która wprowadziłaby swoją własną kryptowalutę. Przypomnijmy, że twórcy aplikacji do przesyłania szyfrowanych wiadomości Telegram dzięki ICO zebrali 1,7 miliarda dolarów na uruchomienie “trzeciej generacji blokady” o nazwie Telegram Open Network.

Z niepotwierdzonych dotąd doniesień prasowych wynika jednak, że w odróżnieniu od Telegrama, Facebook nie planuje jednak ICO poniweaż firma ma miliardy dolarów w bilansie i obawia się, że sprzedaż tokenów może mieć negatywny wpływ na i tak już zszarganą reputację firmy.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest LUNO, globalna platforma dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – dolar kanadyjski największym wygranym tygodnia
Następny artykuł[VIDEO] BitBay opuszcza Polskę. Giełda przenosi się na Maltę (aktualizacja)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here