Naga MarketsDokładnie tydzień temu, gdy pisaliśmy o dynamicznych spadkach najpopularniejszej z kryptowalut wspominaliśmy, że z technicznego punktu widzenia, poziom 1900 USD może być kluczowym wsparcie, którego odrzucenie spowoduje efekt bungee i rozpocznie ponowne wzrosty.


Może dynamika wzrostów nie pozwala na nazwanie tego ruchu efektem bungee, to niewątpliwie poziom 1900.00 zadziałał niemal książkowo. Na skutek trwających od tygodnia wzrostów kurs Bitcoina notowanego na giełdzie Bitstamp przekroczył poziom 2500 USD a na giełdzie BitBay 2600 USD.

Wzrosty te spowodowane były m.in. pozytywnymi doniesieniami o tym, że OkCoin wznawia wstrzymane od początku lutego br. wypłaty kryptowalut dla użytkowników. Początkowo nałożony został jednak dzienny limit wynoszący 10BTC, 200 LTC lub 1000ETH.

OkCoin przetwarza obecnie ponad 30% transakcji BTC w Chinach. Tak pozytywne informacje mogą wpłynąć na dalsze umocnienie Bitcoin i jeżeli tylko kurs pokona ubiegłotygodniowe szczyty, spodziewać moglibyśmy się trwałej kontynuacji tej tendencji.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Ethereum następcą bitcoina?

Jak wspominaliśmy już wielokrotnie, udział Bitcoina w rynku kryptowalut w ciągu ostatnich tygodni drastycznie spada. Taki rozwój sytuacji sprawia, że na “arenie” coraz większą rolę zaczynają odgrywać pozostałe cyfrowe waluty. Jedną z nich jest Ethereum. Jak podał Coinmarketcap, we wtorek 30 maja 2017 roku światowy obrót ETH był większy niż obroty BTC.

Jak przeczytać możemy na portalu bithub.pl, o godzinie 18:00 naszego czasu obroty BTC wynosiły równowartość 1,246,240,000 USD przy cenie 2221 USD za 1 token. W tym samym czasie obroty ETH przekroczyły tą wartość sięgając 1,268,010,000 USD. To pierwsza taka sytuacja gdzie obrót altcoinem był większy niż Bitcoina.

Olaf Carlson-Wee, dyrektor generalny funduszu hedgingowego Polychain Capital, uważa, że ​​wartość Ethereum może przekroczyć wartość bitcoina już pod koniec 2018 roku.

Carlson-Wee nie był jednak pierwszym, który przedstawiał taką przyszłość ethereum. Fred Wilson, współzałożyciel i partner zarządzający w Union Square Ventures, w jednym z ostatnich wywiadów przedstawił jeszcze bardziej ambitny termin. Wskazał on, że wartość ETH przekroczy wartość BTC jeszcze do końca tego roku.

Według danych Coinmarketcap.com na skutek ostatnich spadków udziału w rynku, Bitcoin stanowi obecnie niespełna 45% wartości całego rynku kryptowalut. W tym czasie ethereum czterokrotnie zwiększyło swój udział.

Źródło: Bloomberg

Wśród coraz szerszego grona osób ETH nazywany jest następcą BTC. Obecnie jego kurs jest dziesięciokrotnie niższy od najpopularniejszego coina. Rozwija się on jednak o wiele bardziej dynamicznie a to wszystko za sprawą nie tylko nowoczesnego blockchain lecz również niższych kosztów transakcyjnych i krótszego czasu ich trwania.

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDywidenda = zysk? Tydzień zmian w Portfelu Dywidendowym
Następny artykułGino Rossi [GRI], GPW [GPW] – Gorące spółki dnia 5.06.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here