Naga MarketsPo trwających od 5 marca br. spadkach, miniony tydzień na notowaniach cyfrowego złota przebiegał dość optymistycznie. Jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za te wzrosty jest z pewnością list, który Przewodniczący Rady Stabilności Finansowej, Mark Carney wysłał do państw Grupy G20. 


Przyznał on, że organizacja nie postrzega bitcoinów i innych kryptowalut jako zagrożenia dla globalnej gospodarki ani stabilności finansowej.

“Wstępna ocena FSB mówi, że krypto-aktywa nie stanowią obecnie zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, częściowo dlatego, że są one niewielkie w stosunku do systemu finansowego” – napisał Carney.

“Nawet podczas ostatniego szczytu ich (kryptowalut) łączna wartość wynosiła mniej niż 1% globalnego PKB” – dodał. “Dla porównania, tuż przed globalnym kryzysem finansowym (w 2008 r.) Wartość nominalna swapów ryzyka kredytowego wyniosła 100% globalnego PKB”.

Należy zakończyć erę kryptowalutowej “anarchii”

Dość zadziwiające jest natomiast to, że jeszcze na początku marca, wskazał on silną potrzebę uregulowania tego rynku. Mark Carney domagał się wówczas większej regulacji rynku kryptowalut, gdyż jego zdaniem należy zakończyć erę kryptowalutowej “anarchii”. Gubernator Banku Anglii przyznał, że “nadszedł czas, aby ustabilizować ekosystem krypto-aktywów na takich samych standardach, jak reszta systemu finansowego.”

W swoim przemówieniu pochwalił potencjalną wartość technologii Blockchain, ale powiedział, że waluty cyfrowe zawiodły jako forma pieniędzy i odrzucił perspektywę waluty cyfrowej banku centralnego w najbliższej przyszłości.

“Lepszą ścieżką byłoby uregulowanie elementów ekosystemu krypto-aktywów w celu zwalczania nielegalnych działań, promowania integralności rynku oraz ochrony bezpieczeństwa i kondycji systemu finansowego” – powiedział. “Bycie częścią systemu finansowego przynosi ogromne przywileje, ale z nimi wielkie obowiązki.”

“Z wielu powodów kryptowaluty w portfelach cyfrowych raczej nie będą przyszłością pieniędzy”– powiedział Carney. “Ale to nie powód by je lekceważyć. Ich podstawowa technologia ma już wpływ. Wprowadzenie odpowiednich regulacji może potencjalnie sklasyfikować tą innowacje, aby lepiej służyła społeczeństwu.”

Bitcoin to ‘bańka na sterydach’

Raport Morgan Stanley to nie pierwsza i prawdopodobnie nie ostatnia publikacja porównująca kryptowaluty do bańki spekulacyjnej. O spekulacyjnym szaleństwie na tym rynku pisał w październiku 2017 UBS. Dziś, analitycy porównują obecną sytuację na wykresie Bitcoina do bańki internetowej z początku wieku.

Jak czytamy w raporcie: Bitcoin niemal idealnie odzwierciedla zmiany jakie zachodziły na Nasdaq Composite z tą jednak różnicą, że robi to piętnaście razy szybciej. W byczym rajdzie jaki miał miejsce na indeksie Nasdaq zyskał 278% w ciągu 519 sesji tworząc szczyt w marcu dwutysięcznego roku. Tymczasem Bitcoin wzrósł o 248% w zaledwie 35 dni notując swój historyczny szczyt w okolicy $19500.

Rynek kryptowalutowych niedźwiedzi właśnie się skończył

Zgoła odmienne zdanie na temat Bitcoina i innych kryptowalut ma natomiast jeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee. Szef działu badań w Fundstrat Global Advisors powiedział, że rynek kryptowalutowych niedźwiedzi właśnie się skończył. Mimo to, w dalszym ciągu podtrzymuje, że jego zdaniem ​​bitcoin jest najlepszym rozwiązaniem dla inwestorów, lepszym od altcoinów.

“Coraz częściej uważam, że inwestorzy są przekonani, iż bitcoin może być postrzegany jako towar” – powiedział Lee we wtorkowym serwisie CNBC “Fast Money”. “Niezależnie od tego, czy regulacje koncentrują się wokół bezpieczeństwa i rejestracji, bitcoin znajduje się w swojej własnej sferze. (…) Wciąż kupowałbym bitcoina” – dodał.

Lee, który był głównym strategiem ds. Strategii w JP Morgan przed założeniem Fundstrat, powiedział, że jego firma ma wskaźnik do mierzenia altcoinów, który w ciagu 90 dni potroił swoją wartość. 13 stycznia wskaźnik uderzył 78 procent, “który zwykle jest top” – powiedział.

Spodziewa się on również, że mniej znane coiny pozostaną w “czyśćcu” i nie zaczną dynamicznie zyskiwać na wartości, przynajmniej do połowy sierpnia bądź września, z powodu niepewności regulacyjnej.

W raporcie z końca lutego Lee powiedział także, że inwestorzy powinni unikać monet alternatywnych przynajmniej do końca marca lub nawet do początku kwietnia. Nadal oczekuje on jednak, że bitcoin osiągnie 20 000 USD w połowie roku i 25 000 USD do końca roku.

Bitcoin po $125 tysięcy do 2022

Przypomnijmy, że Thomas Lee jest obecnie jednym z najaktywniejszych analityków. Już w styczniu prognozował on bowiem, że w obecnym roku notowania Bitcoina w relacji do dolara amerykańskiego mają osiągnąć wg. Lee poziom $25.000. Kolejne lata, aż do 2022 mają przynosić wzrost o następne 25 tys. USD, co do końca modelowanego okresu daję wartość $125.000.

Bitcoin ustanowi nowe ATH już w maju br.

W lutym zapowiadał natomiast, że już w maju tego roku wycena BTC przekroczy grudniowe szczyty. Opierając się na analizie 22 ostatnich korekt, których wartość przekraczała 20%, Lee ustalił, że w okresach “byka” Bitcoin potrzebuje około 1,7 czasu trwania spadku do odzyskania poprzednich szczytów. Oznacza to, że jeżeli tym razem będzie podobnie, ​​upłynie 85 dni zanim Bitcoin w pełni odrobi ostatnie spadki, które trwały 50 dni.

Bitcoin wart $91 tys. do 2020?

W miniony wtorek bitcoinowy byk przyznał, że jego zdaniem najstarsza z kryptowalut potrzebuje dwóch lat, aby osiągnąć cenę $91 tysięcy. Zdaniem Thomasa (Toma) Lee jednym z głównych powodów dynamicznego odbicia rynku Bitcoina, który w tym momencie znajduje się pod progiem $9 tysięcy, mają być historyczne tendencje zmiany ceny oraz pozytywne informacje napływające z branży.

Tym razem przedstawiciel Fundstrat podaje projekcję dla okresu pomiędzy swoimi dwoma dotychczasowymi prognozami – wypadającą na marzec 2020. Za dwa lata od teraz Bitcoin będzie wart 91 tys. USD co sugeruje analiza dotychczasowych spadków notowań od 2010 roku:

Źródło: Fundstrat

Z powyższego wynika, że ostatnia korekta o 70% powinna przynieść obecnie okres byczych wzrostów, które pozwolą wzrosnąć cenie o około 56 tysięcy procent (tak jak miało to miejsce podczas ostatniego byczego okna (zakończonego w 2013).

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Bitcoin wyprzedzi dolara i stanie się wspólną walutą świata

Bardzo optymistycznie na temat cyfrowego złota wypowiada się również Jack Dorsey, założyciel Twittera i CEO Square będący jednym z najbardziej szanowanych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. W rozmowie z The Times przyznał on biwem, że wierzy, iż wciągu najbliższej dekady (a może nawet szybciej) Bitcoin może stać się wiodącą walutą świata.

“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to bitcoin” – powiedział Dorsey, dodając, że nastąpi to prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat, a być może nawet jeszcze szybciej. Jego zdaniem globalna “zmiana” w kierunku kryptowaluty może nastąpić wcześniej niż 2028 roku.

Dorsey – który również prowadzi serwis społecznościowy Twitter – przyznał jednak, że Bitcoin w obecnym stanie rozwoju nie jest “skuteczną walutą”, powołując się na niedawne problemy z wydłużonym czasem oczekiwania na potwierdzenie transakcji i wysokie opłaty transakcyjne (chociaż opłaty są obecnie w stosunkowo niskiej cenie). Niemniej jednak wyrażał optymizm co do technologii, które spowodują, że płatności Bitcoinem będą bardziej przyjazne i wydajne w najbliższej przyszłości.

Lightning Network ‘naprawi’ Bitcoina

“Jest powolny i kosztowny, ale gdy coraz więcej ludzi go ma, te rzeczy odchodzą. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują blockchain i sprawiają, że staje się on bardziej przystępny” – powiedział.

Jedną z tych technologii, prawdopodobnie, jest Lightning Network (LN), rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy, które pozwala użytkownikom na uruchamianie off-blockchain kanałów płatniczych i wykonywanie niemal natychmiastowych transakcji bez dodatkowych kosztów.

Ethereum przejmie rolę najważniejszej kryptowaluty na świecie

CEO Twittera, Jack Dorsey nie ma racji, jeśli ma tak zawyżony pogląd na tamat Bitcoina, ponieważ to Ethereum stanie się dominującą kryptowalutą w następnej dekadzie – twierdzi Nigel Green, założyciel i dyrektor generalny grupy usług finansowych deVere.

Rynek kryptowalut utrzyma wykładniczy wzrost

W wywiadzie dla The Times, Green odrzucił prognozę Dorseya, że ​​”świat ostatecznie będzie miał jedną walutę” i że “będzie Bitcoin”.

“W przeciwieństwie do Jacka Dorseya, nie wierzę, że Bitcoin stanie się jedyną walutą świata w ciągu najbliższych 10 lat. Najpopularniejsza kryptowaluta najprawdopodobniej pozostanie najbardziej dominującą na rynku” – powiedział Green. “Jestem jednak przekonany, że obok Bitcoina będzie wiele udanych kryptowalut. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mają one różne cechy charakterystyczne, mocne strony i wartości, a zatem są przydatne i służą ludziom i organizacjom do różnych celów.” – dodał.

Patrząc w przyszłość, Green oczekuje, że rynek walut cyfrowych utrzyma wykładniczy wzrost, co spowoduje większe wykorzystanie i większe inwestycje w główne kryptowaluty. Ekspansja będzie napędzana przez kilka czynników, w tym wzrost liczby firm i osób świadomych swoich korzyści oraz lepszego zrozumienia kryptowaluty i jej zastosowań.

Zdaniem dyrektora generalnego deVere, nadchodzące regulacje organów nadzoru na całym świecie ostatecznie zwiększą zaufanie inwestorów do nowej klasy aktywów.

Ethereum zagrozi Bitcoinowi

“Jack Dorsey jest wyraźnie byczo nastawiony do Bitcoina, ale wierzę, że jego najbliższy rywal – Ethereum – może w niedalekiej przyszłości przejąć rolę największej i najważniejszej kryptowaluty na świecie” – powiedział. “Zauważam ogromną zmianę w postrzeganiu Ethereum jako platformy blockchain, a nie tylko kryptowaluty” – dodał.

Jego zdaniem głównym atutem Ethereum jest to, że wiele firm uruchamia ICOs właśnie na blockchainie Ethereum a funkcjonalność inteligentnych kontraktów czyni ją lepszą od opartej na transakcjach platformy Bitcoin.

Nieuczciwe ICO największym problemem ETH

Tymczasem wartość Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty spada od połowy stycznia br. Deprecjacja ta jest tak silna, że wartość ETH po raz pierwszy od 2017 roku spadła poniżej 500 USD. Spadek nastąpił w kilka dni po tym, jak wyższy rangą urzędnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przyznał (SEC) przyznał, że agencja miała “tuziny” otwartych dochodzeń dotyczących wstępnych ofert monet (ICO).

Uwagi Stephanie Avakian odpowiedzialnej za nadzorowanie dochodzeń w sprawie niewłaściwego postępowania na rynkach finansowych w Securities and Exchange Commission (SEC), pojawiły się po doniesieniach medialnych, że agencja wysłała wezwania do firm, które według nich mogą łamać przepisy dotyczące papierów wartościowych poprzez udział w początkowych ofertach monet. Organizatorzy ICO zebrali w 2017 roku miliardy dolarów, sprzedając aktywa cyfrowe. Skala wykorzystania tej formy pozyskiwania funduszy na rozwój projektów sprawiła, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy twórcy ICO stanęli w obliczu coraz większej kontroli ze strony Komisji.

Źródło: https://www.coinschedule.com

“Widząc dużo”

Zgodnie z ICO Developments Tracker z Bloomberg Law, od września 2017 r. Komisja wniosła przeciwko przedsiębiorstwom ponad pół tuzina skarg związanych z kryptowalutami. Działania zostały podjęte po tym, jak agencja wydała pierwszy w swoim rodzaju raport dochodzeniowy, w którym znalazły tokeny cyfrowe, a organizacja sprzedana w celu pozyskania kapitału podlega obowiązującym amerykańskim przepisom.

“Robimy oczywiście dużo i widzimy wiele w przestrzeni kryptograficznej” – powiedziała Avakian.

Nieuczciwe ICO pogrążą ETH?

Czy spadki dotrą do 390 USD?

Spoglądając stricte technicznie na notowania Ethereum zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs pokonał bardzo ważne techniczne wsparcie 575 USD. Dość szybko doszło również do re-testu i odrzucenia tego poziomu od dołu (jako oporu). Jeżeli spadki będą kontynuowane, mogłyby one dotrzeć nawet w okolice 390 USD.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 26-30.03.2018
Następny artykułPoranek z rynkami LIVE – 26 marca [NAGRANIE]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here