Naga MarketsW ciągu ostatnich dni obserwujemy silną walkę kupujących i sprzedających w efekcie czego dynamiczna aprecjacja Bitcoina znacznie spowolniła. Co więcej, od niemal trzech dni obserwujemy jego spadki. Taka sytuacja sprawiła, że wielu przeciwników BTC zaczyna zacierać ręce i snuć bezpodstawne domysły komentując na różnych grupach i forach, że “bańka pękła”. Póki co, przynajmniej z technicznego punktu widzenia, nie widać jednak żadnych powodów do obaw. Na każdym bowiem, nawet akcyjnym rynku notowania poruszając się w trendach wzrostowym, co jakiś czas tworzą korekty spadkowe. Podobnie może być i w tym przypadku. Jedyne co trzeba stwierdzić, to poziom, którego pokonanie przekroczy zasięg dopuszczalnej korekty i stanie się niebezpieczne dla naszych inwestycji.


Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp zauważymy, że jeżeli spadki te będą kontynuowane, ich potencjalnym zasięgiem mogą okazać się nawet okolice poziomu 3000 USD a dokładniej 2960 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powód do zmartwień czy świetna okazja inwestycyjna?

Spadki do poziomu 2960 USD oznaczałyby, że wartość BTC osunęłaby się aż o 34%. Pozostaje więc jedno zasadnicze pytanie: to dużo czy mało?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakty, że to właśnie w okolicy tego poziomu znajduje się istotny poziom wsparcia oraz fakt, że poprzednie spadki były jeszcze większe (w odniesieniu do wartości) i wyniosły niemal 39% wydaje się, że taki scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny a spadki te nie powinny wydawać się “zbyt duże”.

By spadki te mgły jednak osiągnąć wspomniany target musielibyśmy jednak pokonać najpierw lokalne wsparcie w okolicy 3870 USD. Spoglądając zarówno na interwał 60-minutowy jak również na 4-godzinowy zauważymy, że nawet jeżeli poziom ten zostanie pokonany, pierwsze reakcji popytowej spodziewać moglibyśmy się zdecydowanie wcześniej bo już w okolicy poziomu 3500 USD i linii trendu wzrostowego.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

BTC traci na rzecz BCH

Przyglądajac się spadkom Bitcoina warto zastanowić się co dzieje się z odpływającym kapitałem. Czy inwestorzy realizują swoje zyski czy może przenoszą środki na inne kryptowaluty? W tym wypadku wystarczy spojrzeć na notowania powstałej 1 sierpnia waluty Bitcoin Cash oraz wzrost jej kapitalizacji.

Tylko w tym tygodniu kurs BCH wzrósł z poziomu 282 USD do niemal 775 USD co przekłada się na blisko 175% umocnienie.

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko BTC traci w ostatnim czasie. Spośród 10 największych pod względem kapitalizacji walut cyfrowych, w ciągu ostatnich 24 godzin jedynie dwie waluty umacniały się. Jedną z nich był oczywiście Bitcoin Cash, który na skutek silnej aprecjacji zwiększył swoją kapitalizację i powrócił na 3 miejsce zestawienia. Spośród 100 największych kryptowalut jedynie 13 może pochwalić się wzrostami (w ciągu ostatnich 24 godzin).

Źródło: https://coinmarketcap.com

Wydobyto pierwszy 8MB blok BCH

Za tak silne umocnienie BCH może odpowiadać m.in. fakt, iż 16 sierpnia br. a więc dwa tygodnie po powstaniu tej kryptowaluty i dzień przed jej silnymi wzrostami wydobyto pierwszy 8MB blok.

To właśnie wielkość bloków była powodem podziału sieci (tzw. hardforku), na skutek czego powstał Bitcoin Cash. BTC posiada bowiem bloki o wielkości jedynie 1MB a nowy BCH aż 8MB. W związku z powyższym, w jednym bloku BCH zmieści się zdecydowanie więcej danych transakcyjnych. Pierwszy blok BCH zawierał aż 37 000 transakcji.

Dzięki tak silnej aprecjacji Bitcoin Cash, osoby, które posiadały BTC w chwili hardforka i nie pozbyły się jeszcze swoich tokenów BCH, mimo trwających od trzech dni spadków BTC mogą cieszyć się utrzymaniem wartości portfela na stosunkowo niezmiennym poziomie.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGdzie szukać najatrakcyjniejszych REITów?
Następny artykułKobiety, które inwestują – wywiad z Katarzyną Bocian
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Ja polecam zainteresowac sie ethereum, osobiscie kopie te walute i mam juz pierwsze zyski. Jeszcze niedawno nic o tym nie wiedzialem, a teraz zarabiam na tym realne pieniadze, takze jak widac, jest to przystepne i calkowicie do ogarniecia. Oczywiscie zaczynam od inwestycji malych kwot, nikt nie obiecuje 10k po jednym dniu. Ja kopie z firma rockwall investments, poczytajcie sobie i sprawdzcie ich na facebooku, moze akurat was zainteresuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here