Naga MarketsMiniony tydzień na rynku kryptowalut przyniósł zdecydowane ożywienie. Wiele coinów zyskiwało na wartości w efekcie czego i kapitalizacja całego rynku wzrosła o niemal 65 mld USD. W dalszym ciągu jest to jednak zaledwie 328 mld USD a więc zdecydowanie mniej niż w styczniu, kiedy to ogólna kapitalizacja przekraczała 830 mld. Czy jednak są szansę, aby dynamiczne wzrosty Bitcoina i innych znów stały się tematem nr jeden? 


Rockefeller, Soros i Rothschild inwestują w kryptowaluty

Okazuje się, że pomimo dramatycznego załamania się rynku i sinej deprecjacji zdecydowanej większości kryptwalut, znani inwestorzy zdecydowali się na zakup walut cyfrowych. Już w ubiegły weekend pojawiły się doniesienia, że pomimo wcześniejszej krytyki, ​​George Soros przygotowuje się do inwestowania w cyfrowe aktywa. Adam Fisher, który kontroluje inwestycje w Soros Fund Management, podobno uzyskał wewnętrzną zgodę na obrót kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Równocześnie pojawiły się także pogłoski, że Rockefellerowie również interesują się cyfrowymi walutami. Venrock, założona w 1946 przez Laurance S. Rockeffelera (syna sławnego Johna Rockeffelera, potentata naftowego i jednego z najbogatszych ludzi w historii) firma inwestycyjna typu venture capital, podobno podpisała umowę partnerską z Coinfund, funduszem inwestycyjnym, który wspiera wirtualne waluty i rozwój technologii blockchain.

Coinfund niedawno uruchomił platformę usług finansowych opartą na tokenach Coinlist. Firma wcześniej zainicjowała wiele projektów, w tym aplikację czatową Kik, która w zeszłym roku pozyskała prawie 100 milionów dolarów w ramach ICO.

“Chcieliśmy współpracować z zespołem, który inwestował i faktycznie pomagał w projektowaniu wielu różnych kryptoekonomii i projektów opartych na tokenach kryptograficznych” – powiedział David Pakman, partner w Venrock, cytowany przez Fortune.

Kolejną rodziną, która inwestuje w kryptowaluty są Rothschildowie. Znani także z bliskiej współpracy z bankami i innymi instytucjami finansowymi, już w grudniu 2017 r. zainwestowali w BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Bitcoinowa bańka nie pęknie

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Robert Shiller przyznał w piątkowym wywiadzie dla CNN Trading Nation, iż uważa, że ​​chociaż Bitcoin (BTC) może być bańką, nie oznacza to, że pęknie i zniknie na zawsze. Shiller, który jest obecnie profesorem ekonomii na Uniwersytecie Yale podkreślił, iż ​​wie, że “inteligentni ludzie” zainwestowali w kryptowaluty, w tym wielu jego studentów, ale dodaje, że ich atrakcyjność wykracza daleko poza podstawową koncepcję rozproszonego rejestru umożliwiającego przekazywanie wartości bezpośrednio pomiędzy stronami. Jego zdaniem powód, dla którego ludzie są tak podekscytowani BTC jest bardziej psychologiczny i nie do końca można go wytłumaczyć jakimkolwiek działem informatyki czy kryptografii.

Bitcoin po 250 tys. USD do 2022 roku

W minionym tygodniu poznaliśmy również kolejną, śmiałą projekcję dotyczącą przyszłej wyceny cyfrowego złota. Tim Draper, amerykański przedsiębiorca, inwestor i założyciel firmy venture capital inwestującej m.in. w Teslę, Skype’a, Baidu i wiele innych firm przyznał że jego zdaniem Bitcoin osiągnie 250 tys. USD do 2022 roku.

Draper przewiduje również, że blockchain całkowicie zmieni finanse, opiekę zdrowotną i wiele innych branż. “To uczciwe, proste, nieprzekupne i sprawiedliwe” – powiedział.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 16-20.04.2018
Następny artykułChiny i Japonia przeprowadziły pierwsze gospodarcze rozmowy od 8 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here