Naga MarketsCreative Commons License Author: BTC Keychain

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że jedna z najpopularniejszych zaraz po Bitcoinie kryptowaluta, Ethereum (ETH), notowała na jednej z giełd niespodziewany i gigantyczny spadek o około 283 dolary w przeciągu zaledwie jednej minuty. Tak jak dynamiczne było osunięcie, tak samo szybko nastąpił powrót notowań do wcześniejszych cen. Ruch ten spowodował jednak olbrzymie straty dla traderów.


W środę 21 czerbca br. cena Ethereum spadła z poziomu ok. 300 USD do zaledwie 0,10$ za token. Tak drastyczny spadek wywołany był sprzedażą (96,100 ETH) w GDAX co spowodowało że, cena spadła z 317,81 USD do 224,48 USD powodując automatyczne zamykanie transakcji za pomocą zlecenia stop-loss oraz margin call. To spowodowało kolejne spadki, na skutek których kurs ETH w pewnym momencie osiągnął wartość 0.10 USD. Spadki te spowodoway zamknięcie około 800 transakcji, po czym cena wróciła znów do 300$.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po otrzymaniu olbrzymiej liczby skarg od użytkowników giełdy, jej wicedyrektor, Adam White zapowiedział, że wszystkie straty poniesione podczas tego flash crashu, bez względu czy były one poniesione na skutek realizacji zleceń stop loss czy osiągnięcia margin call, zostaną pokryte z pieniędzy firmy. Jednocześnie wszystkie transakcje kupna zawierane podczas tego ruchu tj. nawet te po cenie 0,10$ zostaną uznane przez giełdę.

Vitalik Buterin jednak żyje

W minioną niedzielę w sieci pojawiła się informacja sugerująca rzekomo, że Vitalik Buterin stojący za rozwojem kryptowaluty Ethereum zginął w wypadku samochodowym. Fake-news został przygotowany i spopularozywany przez popularne forum internetowe 4chan.

Jak informowaliśmy już wcześniej, chociaż informacja została bardzo szybko zdementowana przez samego zainteresowanego (poniższy post na Twitterze), to notowania ETH zdołały przyjąć bolesny cios osuwając się z poziomu ponad 300 dolarów do poziomu trochę ponad 200.

Mimo tych spadków, kurs Ethereum notowanego na giełdzie Coinbase dotarł w okolice lokalnego wsparcia 217.00, gdzie w poniedziałek i wtorek pojawiły się silne reakcje popytowe.

Na giełdzie Bitfinex, gdzie do wspomnianego flash crashu nie doszło, kurs dotarł w okolice poziomu 225.00, gdzie we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa. W ciągu zaledwie dwóch dni wzrosty osiągnęły niemal 56% wzrostu lecz od czwartku ponownie obserwujemy spadki.

Spoglądając na wykres 60-minutowy zauważymy, że na skutek tych spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia 225.00, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Czy zatem w najbliższym czasie możemy spodziewać się ponownych wzrostów?

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

W minionym tygodniu głośno było również o wirusie Petya, który szyfruje dane na komputerze, na który się dostanie a za ich odblokowanie hakerzy żądają równowartości ok 300 USD w BTC.

Póki co głównymi ofiarami tego cyberataku stały się rosyjskie oraz ukraińskiej firmy z branży telekomunikacyjnej, naftowej oraz finansowej. Po zablokowaniu danych na komputerach pojawia się żądanie okupu w BTC. Hakerzy do komunikacji z zaatakowanymi użytkownikami wykorzystywali pocztę email Posteo. Mimo, że właściciel Posteo zablokował już wszystkie adresy należące do twórców wirusa, to udało się zebrać już blisko 4 BTC okupu.

Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłej środy spadków kurs BTCUSD po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 2420.00 zbiegającego się tym razem z linią tendencji wzrostowej bedącą jednocześnie dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego, gdzie we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa. Mimo to wzrosty nie trwały jednak zbyt długo i obecnie po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy tego wsparcia.

Warto również zwrócić uwagę, że Bitcoin znów stał się najczęściej wykorzystywaną spośród kryptowalut. Jak informowałem w środę, wówczas ilość transakcji dokonanych w ciągu ostatnich 24 godzin za pośrednictwem Ethereum przewyższyła ilość tych dokonanych za pośrednictwem BTC. Obecnie kapitalizacja BTC wynosi 57,4%  ogólnej kapitalizacji całego rynku kryptowalut.

Źródło: bitinfocharts.com

Jak poinformował Daniel Masters, dyrektor Global Advisors Bitcoin Investment Fund PLC:

“Określony przez nas w grudniu 2015 cel na 4400 dolarów do końca 2017 pozostaje bez zmian. Mogę powiedzieć, że powody ostatnich ruchów kursu są oczywiste. Głównie legalizacja w Japonii i Australii oraz większy niż przewidywany wolumen.”


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, GOLD
Następny artykułLex Van Dam – psychologia i zarządzanie ryzykiem kluczem Twojego systemu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe prognozy, miejmy nadzieję, że prawdziwe bo mam trochę kryptowalut jeszcze. No ale niestety póki co kurs spada, więc jest szansa taniej kupić i zarobić (jeśli faktycznie wzrośnie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here