Naga MarketsW minionym tygodniu doszło do wyczekiwanego od dłuższego czasu podziału sieci Bitcoina (BTC) w efekcie czego powstała nowa kryptowaluta pod nazwą Bitcoin Casch (BCH). Altcoin ten w błyskawicznym tempie bo już drugiego dnia notowań zameldował się na trzecim miejscu pod względem kapitalizacji spośród wszystkich walut cyfrowych. Czy jednak BCH będzie w stanie zagrozić dominacji BTC?


Zdecydowanie trzeba przyznać, że podział łańcucha w krótkim terminie negatywnie odbił się na BTC. Jego kapitalizacja spadła z 51.17% do 45.18%. Od niemal trzech dni ponownie obserwujemy jednak wzrost dominacji BTC nad pozostałymi kryptowalutami. Obecnie kapitalizacja najpopularniejszej z walut cyfrowych stanowi 47,95% udziału w rynku walut cyfrowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: coinmarketcap.com

Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp zauważymy, że mimo chwilowych spadków spowodowanych podziałem łańcucha bloków, kurs ma się bardzo dobrze żeby nie powiedzieć świetnie. Dziś w nocy notowania BTC pokonały opór 2880 USD będący linią szyi oraz czerwcowe maksima (2980 USD) w efekcie czego Bitcoin jest obecnie najdroższy w historii i (przynajmniej z technicznego) punktu widzenia nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

 

W  raporcie opublikowanym pod koniec lipca 2017 r.Ronnie Moas stwierdził, że kryptowaluty utrzymają solidne wyniki i ukradną część z innych aktywów, takich jak akcje, obligacje i inne metale szlachetne na rynku. Wśród walut, które jego zdaniem będą ciągle drożeć znalazły się m.in. Bitcoin, Ethereum ,Ripple, Litecoin i NEM.

“Moim zdaniem za 10-15 lat wykres będzie wyglądać tak, jak dzisiaj wyglądają wykresy z Amazon, Apple, Tesla, Netflix, Google i Facebook” – zaznacza Moas.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Czy Bitcoin Cash zagrozi BTC?

Pomimo, że BCH już drugiego dnia notowań osiągnęło 3 miejsce pod względem ogólnej kapitalizacji spośród wszystkich walut cyfrowych to była to jednak sytuacja krótkotrwała. Obecnie BCH spadło na 4 miejsce i biorąc pod uwagę, że Bitcoin Cash notuje obecnie największe dzienne spadki spośród 100 największych walut cyfrowych (-27,66%) spodziewać moglibyśmy się, że jego kapitalizacja spadnie jeszcze niżej.

Źródło: coinmarketcap.com

Bitcoin Cash skazany na porażkę?

Spoglądając na notowania BCH na giełdzie Bitfinex, zauważymy, że po początkowych, niezwykle dynamicznych wzrostach sięgających ponad 130% kurs równie szybko się załamał i już od 2 sierpnia tj. od drugiego dnia notowań obserwujemy deprecjację nowej waluty.

Warto zwrócić uwagę, że Bitcoin Cash stał się na chwilę 3 pod względem kapitalizacji walutą cyfrową dlatego, że wszyscy, którzy w chwili podziału łańcucha (1.sierpnia 2017 r.) posiadali BTC otrzymali również BCH. Spoglądać na notowania wydaje się jednak, że inwestorzy nie wierząc w przyszłość tej waluty postanowili wywindować kurs możliwie wysoko i szybko pozbyć się czegoś co i tak dostali za darmo. BCH notowane na giełdzie Bitfinex w skrajnym momencie było warte 693.70 USD a na giełdzie Kraken nawet 811.00 USD. W chwili obecnej za BCH wystarczy jednak zapłacić 243,12 USD na giełdzie Bitfinex i 290 USD na giełdzie Kraken.

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak wykorzystać pożyczkę inwestując w siebie?
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here