Naga MarketsMimo, że w ubiegłym tygodniu przedstawialiśmy różne, ambitne projekcje dotyczące przyszłego kursu Bitcoina a już na początku tygodnia głośno było, że BTC pokonał barierę 3000 USD, która następnie powinna stanowić kluczowe wsparcie, to rzeczywistość okazała się zupełnie inna, dla wielu zdecydowanie gorsza…


Tuż po wybiciu lokalnego oporu, w poniedziałek pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której w ciągu kilku kolejnych dni obserwowaliśmy dynamiczne spadki. Warto zauważyć, że zarówno dynamiką jak również samą strukturą falową przypominały one ruch sprzed dwóch tygodni. Podobnie jak wtedy ruch spadkowy składał się z dwóch impulsów przedzielonych korektą i dokładnie tak samo jak przed dwoma tygodniami spadki dotarły w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w czwartek pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, na skutek których rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 2550.00 (BITSTAMP) zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego ruchu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto również zaznaczyć słabnącą dominację Bitcoina, która przez rosnącą popularyzację i wzrost wartości coraz większej ilości altcoinów takich jak Litecoin, Dash a zwłaszcza Ethereum spadła poniżej 50% spośród wszystkich dostępnych na rynku kryptowalut.

Za taki rozwój altcoinów w pewnym stopniu odpowiedzialny jest sam Bitcoin a dokładniej mówiąc problemy związane chociażby z rozmiarem bloku, który obecnie wynosi 1MB w odstępie 10 minut każdy co w ogólnym rozrachunku okazuje się niewystarczające. Rozwiązaniem tego problemu ma być wprowadzenie SegWit o czym informowaliśmy już pod koniec maja.

Jak wskazał Mike Belshe, prezes BitGo, wielu ludzi nie stosuje Bitcoina w codziennym życiu. Większość osób traktuje BTC jako instrument stricte inwestycyjny i wymienia go na inne cyfrowe waluty w celach inwestycyjnych a nie konsumpcyjnych.

Optymistyczne okazują się jednak informację, że to właśnie Bitcoin zaczyna być uznawany przez wiele krajów jako równoprawna waluta. Już w połowie maja informowaliśmy, że Australia oficjalnie potwierdziła, iż od 1 lipca Bitcoin będzie tam traktowany na równie z dolarem australijskim. Wydaje się wiec, że przynajmniej fundamentalnie dalszy rozwój BTC a co za tym idzie wzrost jego wartości wydają się coraz bardziej prawdopodobne.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Mimo to warto również zwrócić uwagę na Ethereum, które zdaniem wielu osób może w niedalekiej przyszłości stać się nr 1 i największą oraz najpopularniejszą kryptowalutą na rynku.

Zgodnie z bitinfocharts.com, w ciągu ostatnich 24 godzin ilość transakcji Bitcoinem wyniosła 252 831 co stanowi 45,7% a transakcji Ethereum 247 263 co przekłada się na 44,7%. Widać więc jak niewielka różnica dzieli te dwie cyfrowe waluty.

Źródło: bitinfocharts.com

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł5 najpopularniejszych świecowych formacji kontynuacji
Następny artykułDlaczego Forex?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here