Naga MarketsCryptomoney Cryptocurrency Cryptography Btc Bitcoin

W ostatnich tygodniach obserwujemy silną aprecjację kryptowalut. Znajduje to swoje przełożenie oczywiście na zainteresowanie inwestorów i spekulantów, którzy coraz chętniej inwestują swoje środki właśnie w te instrumenty. Mimo, że największą i najpłynniejsza z cyfrowych walut niewątpliwie jest Bitcoin to przyznać trzeba, że wiele osób coraz częściej interesuje się alternatywnymi coinami. 


Bitcoin po 2000 USD?

Już dwa tygodnie temu informowaliśmy, że według Arthura Hayesa, współzałożyciela i dyrektora generalnego platformy cyfrowej waluty BitMEX, kurs bitcoina może zaatakować nawet okolice poziomu 2000 USD. Wówczas jednak kurs tego instrumentu notowanego na giełdzie Bitfinex wynosił ponad 1413 USD a na giełdzie Bitstamp nieco ponad 1320 USD. W tamtym czasie była to więc bardzo śmiała projekcja bo jak sobie przypomnimy, większość analityków spodziewała się dłuższego zatrzymania już w okolicy 1500 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
W minionym tygodniu obserwowaliśmy jednak bardzo dynamiczne wzrosty wyceny Bitcoina. Na skutek tych wzrostów kurs BTC na giełdzie BitBay dotarł w czwartek w okolice poziomu 1988 USD. Okazuje się więc, że do zakładanego przez Arthura Hayesa poziomu 2000$ zabrakło zaledwie 12 USD.

Źródło: BitBay.net

rzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Bitcoin i dolar australijski jak równy z równym

W budżecie federalnym na lata 2017-2018, australijski rząd zobowiązuje się do zmienienia obowiązujących dotychczas zasad dotyczących opodatkowania Bitcoina i innych kryptowalut.

W minionym tygodniu Australia oficjalnie potwierdziła, iż od 1 lipca Bitcoin będzie tam traktowany na równie z dolarem australijskim. To właśnie ta informacja m.in. odpowiedzialna jest za silną aprecjację kursu BTC w ostatnim czasie.

Australia w swoim budżecie na 2017-18 przewiduje traktowanie kryptowalut tak jak pieniądza fiducjarnego (FIAT). Oznacza to, że Bitcoin będzie tam traktowany jako legalny środek płatniczy równoważny z pieniądzem papierowym.

W opublikowanym w środę komunikacie, zatytułowanym „Wspieranie innowacji i sektora technologii finansowych”, australijska skarbówka pisze:

„Od 1 lipca 2017 roku, nabywanie walut cyfrowych nie będzie już podmiotem opodatkowania podatkiem VAT, pozwalając, aby waluty cyfrowe traktowane były tak jak [tradycyjne] pieniądze w odniesieniu do opodatkowania VAT.”

W związku z powyższym w Australii skończy się sytuacja z podwójnym opodatkowaniem. Do tej pory użytkownicy płacili podatek aż dwukrotnie: po raz pierwszy w chwili zakupu Bitcoina i po raz drugi podczas jego wymiany na towar bądź usługę czyli podczas płacenia nim. Sytuacja ta sprawiła, że zarówno wśród australijskiej społeczności korzystającej z kryptowalut, jak również biznesów z branży bitcoinowej narastała frustracje. Te ostatnie w wielu przypadkach by móc utrzymać się na rynku zmuszone były do przeniesienia swojej działaności za granicę.

Daniel Alexiuc, prezes usytuowanego w Brisbane start-upu bitcoinowego Living Room of Satosh, w wypowiedzi udzielonej portalowi cryptocoinnews.com podkreślił, że „Podwójne opodatkowanie Bitcoina związane ze sprzedażą bitcoinów, sprawiało, że z finansowego punktu widzenia, używanie Bitcoina przez australijskie biznesy nie miało żadnego sensu, odkąd czynienie tak byłoby o 10% bardziej kosztowne niż używanie gotówki, kart kredytowych czy innego rodzaju opcji płatności. Tak więc, aż do tego momentu, Bitcoina używały głównie, jedynie pojedyncze osoby [fizyczne].”

Sytuacja, która nastąpi już 1 lipca br. a więc zwolnienie Bitcoina z podwójnego opodatkowania w praktyce powinna przełożyć się wzrost ilości bitcoinowych startupów. To zaś powinno pozytywnie wpłynąć na wzrost zainteresowania kryptowalutami w Australii a w konsekwencji do wzrostu kursu BTC.

Co dalej z notowaniami Bitcoina?

Spoglądając na notowania BTC/USD zauważymy, że mimo piątkowych spadków, które w pierwszej chwili mogłyby wyglądać jak zapowiedź przynajmniej głębszej korekty spadkowej, to od wczoraj ponownie obserwujemy wzrosty. Jeżeli w njabliższym czasie kurs przekroczyłby czwartkowe maksima, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że spadki te dotarły i re-testując odrzuciły pokonany wcześniej opór (teraz wsparcie) 1680, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Wydaje się więc, że jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolice poziomu 1900 USD.

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMoody’s aktualizuje rating Polski. Pozytywna zmiana
Następny artykułDywidenda = zysk? Pierwsze odcięcie dywidendy za nami!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here