Naga MarketsbitcoinOstatnimi czasy coraz częściej słyszymy albo czytamy historie ludzi, którzy dzięki zakupie Bitcoinów dorobili się milionów i teraz rozwijają swoje pasje, jeżdżą po świecie czy jak jeden amerykański nastolatek, wygrywają zakłady z rodzicami i dzięki osiągnięciu statusu milionera przed 18-sktą nie musza iść na studia.


Na Bitcoinie wiele osób już się dorobiło a jeszcze więcej wciąż liczy na “złoty strzał” swojego życia i to, że dzięki jednej inwestycji odmienią swoje życie. Warto jednak zauważyć, że najwięcej zarabiając Ci, którzy o walutach cyfrowych wiedzieli niemal od początku ich istnienia oraz Ci, którzy mają wystarczająco duży kapitał by kupić ich jak najwięcej.

W gronie tych drugi uprzywilejowani są oczywiście milionerzy, którzy nawet jeżeli nie rozumieją technologii blockchain i nie znają argumentów przemawiających za tym, że kryptowaluty mogą być przyszłością świata finansów, mogą chcieć zainwestować w nie z czystej ciekawości. W końcu 4400 USD z 1 BTC to wydatek niemal niezauważalny dla milionera czy miliardera.

W tym wszystkim pojawia się jednak jedno ale, które może mieć ogromny wpływ na przyszłość BTC i innych walut cyfrowych. Wszystkich Bitcoinów ma zostać wykopane jedynie 21 milionów a jak szacuje Credit Suisse, na świecie jest ok 35 milionów milionerów. Oznacza to, że nawet jeżeli będą oni tego bardzo chcieli, Bitcoinów nie starczy dla wszystkich.

Oczywiście, BTC nie trzeba kupować całego bo można kupić jego 0,00000001 ale pozostaje pytanie: który milioner czy miliarder zadowoli się takim czymś? Fakt ten sprawia, że wraz z wzrostem popularności i przejściem tematu kryptowalut do  mainstreamu popyt na te waluty może być znacznie większy. Już dziś bowiem google trends wskazuje, że zainteresowanie Bitcoinem jest największe w historii.

Źródło: https://trends.google.pl

Jak powszechnie wiadomo, to popyt kreuje cenę. Tak było, jest i będzie. Idealnym przykładem jest tutaj chociażby złoto, którego podaż (w odróżnieniu do popytu) jest ograniczona. Zasoby złota jakie są, takie są i większe nie będą. Owszem, może wkrótce będziemy transportować metale szlachetne z innych planet i galaktyk ale póki co to temat dość odległy.

Biorąc zatem pod uwagę, że podaż BTC również jest ograniczona a popyt na waluty cyfrowe wciąż rośnie i uwzględniając ich wciąż niewielką rozpoznawalność, tendencja ta ma ogromne podstawy by być kontynuowana, co przełożyć może się na dalsze wzrosty ich wartości.

To czy wartość BTC osiągnie prognozowany jakiś czas temu poziom 1 mln USD wciąż pozostaje pytaniem bez odpowiedzi. Póki jednak kurs rośnie, osoby, które posiadają w swoim portfelu BTC maja powody do zadowolenia.

Bańka czy nie bańka?

John McAfee, który w lipcu stwierdził, że już w przeciągu trzech lat Bitcoin wart będzie 500 tys. USD a jeżeli tak się nie stanie to “zje własnego k****a w telewizji na żywo.” zapytany ostatnio dlaczego słowo “bańka” nie może być zastosowane w odniesieniu do Bitcoina wyjaśnił, że Bitcoin nie jest walutą tradycyjną.

“Koszty wydobycia Bitcoina przekraczają w tym momencie tysiące dolarów, wliczając koszty energii elektrycznej i obliczeniowej a jego wartość jest powiązana z liczbą użytkowników i liczbą transakcji. Mimo, że część inwestorów używa BTC do spekulacji, to wiele osób używa go do dokonywania płatności. Ludzie przestają używać dolarów czy euro. Wraz z rozwojem sieci Bitcoin wzrasta również jego wartość.” – dodał.

Kapitalizacja kryptowalut wzrośnie do 2 bilionów dolarów

Ronnie Moas, założyciel Standpoint Research twierdzi, że waluty cyfrowe to nie tylko chwilowy bum spekulacyjny ale opłacalna klasa aktywów. Już w czwartek informowaliśmy, że wartość wszystkich kryptowalut przekroczyła 154 mld USD. Dziś ich łączna kapitalizacja to już ponad 155,5 mld USD a zdaniem Moas’a w ciagu najbliższych 10 lat może ona wzrosnąć do poziomu 2 bilionów dolarów.

Źródło: coinmarketcap.com

Moas uważa, że ​​obecny stan rynku kryptowalut jest równoległy do Doliny Krzemowej w latach dziewięćdziesiątych, kiedy ogromny wzrost innowacji stwarzał nowe technologie, które przekształciły sposób, w jaki pracujemy i żyjemy przy czym bardzo dużo ludzi stało się bogaczami.

“Nie interesuje mnie jeszcze sprzedaż Bitcoina, który znajduje się na rekordowym poziomie, ta cena jest śmieszna. Przypomnijcie sobie Amazona albo Google, gdy ceny akcji wzrosły setki procent, a sprzed roku warte były marne grosze, 100 może 200 dolarów. Dzisiaj oba te zasoby przekraczają 900 dolarów. Twierdzenie, że kryptowaluty są bańką jest żałosne, to jest postęp, nowa technologia” – wyjaśnił.

Z globalnej perspektywy, w której większość ludzi nie ma dostępu do dolara amerykańskiego, Moas uważa, że ​​sprawa kryptowalut jest jeszcze bardziej atrakcyjna:

Wyobraź sobie, że żyjesz w Wenezueli i trzymasz pieniądze pod materacem. Czy raczej zostawisz to w wenezuelskim bolivarze, czy wolisz umieścić to w Bitcoinie, którego nikt Ci nie ukradnie? – Decyzja jaką podejmiesz jest oczywista.

Szacunki, na które powołuje się Moas są dość proste. Uważa on, że co najmniej 1% z 200 bilionów dolarów, które teraz odpowiadają za zapasy gotówki, złota i obligacji wyemigruje w kryptowaluty w ciagu najbliższej dekady.

Realizacja tego scenariusza oznaczałaby, że “Kapitalizacja Bitcoina może przekroczyć wartość Amazona i Apple razem wziętych”.

Jeżeli tak się stanie, inwestorzy, którzy przy obecnym kursie BTC zdecydują się zainwestować, mogą liczyć na zwrot z inwestycji w wysokości 1250%.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Spoglądając na notowania BTC na giełdzie Bitstamp zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spokojnych spadków kurs dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie już we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa. Odrzucenie tego wsparcia sprawiło, że kurs ponownie dotarł w okolice poziomu 4450 USD. Pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Techniczna sytuacja wygląda zatem niezwykle interesująco. Z jednej strony odrzucenie linii trendu może sygnalizować potencjalną kontynuację wzrostów. Z drugiej zaś strony, warto zauważyć, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował poprzedniego ATH w okolicy poziomu 3000 USD.

Mimo, że ewentualna korekta spadkowa mogłaby wynieść nawet 1500 USD a więc o 1/3 więcej niż w czasie historycznych spadków z przełomu 2013 i 2014 roku to pod względem procentowym nie byłaby ona wcale największa.

Wspomniane, pamiętne spadki spowodowały osunięcie się kursu o niemal 91,5%. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że ostatnia korekta wyniosła blisko 39% a ta potencjalna, mimo sporego zasięgu mogłaby osiągnąć jedynie 34%.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, AUDUSD, GBPUSD
Następny artykułCzym tak naprawdę jest pips?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here