Naga MarketsNo i stało się…słowa Marca Kenigsberga, CEO Jamworxx, który stwierdził, że ostatnie spadki były jak wyjątkowa przecena i dobra okazja do kupna sprawdziły się. W ciągu minionego tygodnia obserwowaliśmy znaczną aprecjację najpopularniejszej z walut cyfrowych.


Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp bo o nim mowa, od niedzieli do czwartku umocnił się aż o 60,55% docierając ostatecznie w okolice historycznych maksimów. O potencjalnym końcu spadków informowałem już w poniedziałek kiedy to wzrosty wynosiły nieco ponad 14%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zauważyć, że na skutek trwających od 12 czerwca br. spadków wartość tej waluty spadła o 38,59%. W ten sposób kurs dotarł w okolice poziomu 1850 USD, gdzie w niedzielę pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty bez większego problemu pokonały opór 2230 USD po czym re-testując go rynek utworzył pro-wzrostową formację głowy z ramionami. Jak wspominałem już w mojej piątkowej projekcji, jeżeli tylko techniczny zasięg tej formacji miałby zostać zrealizowany, spodziewać moglibyśmy się ustanowienia nowych szczytów w okolicy poziomu 3020 USD.

Spoglądając na notowania drugiej najpopularniejszej kryptowaluty, Ethereum zauważymy, że mimo iż kurs nie dotarł w okolice poziomu 130 USD, który stanowił techniczne wsparcie, to tu również w niedzielę pojawiła się reakcja popytowa. W tym przypadku późniejsze wzrost nie były jednak juz tak bardzo spektakularne i dotarły one jedynie w okolice poziomu 225.00 stanowiącego techniczny opór.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał po czym re-testując odrzucił linię tendencji spadkowej. Wydaje się zatem, że jeżeli tylko wzrosty beda kontynuowane i rynek trwale pokona lokalny opór w okolicy poziomu 240 USD, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Newsy tygodnia:


33 mln USD wyparowało po ataku hackerskim

W ciągu minionego tygodnia doszło do kolejnego ataku przeprowadzonego przez hackerów. Jak informował Zac Chester, analityk i ekspert rynków kapitałowych eToro, tym razem ofiarą przestępców padło nieco ponad 33 miliony dolarów i jak dotąd wiadomo jedynie tyle, że suma ta skradziona została poprzez wykorzystanie dziur w wirtualnych portfelach. Ponad 150 000 ETH zniknęło z trzech portfelów. Na subreddicie /r/ethereum moderator Jordi Baylina wskazał na The White Hat Group jako sprawców całego ataku. Wspomniał również o refundacji całej straty. Jeśli jednak Ethereum nie zostałoby zwrócone pierwotnym właścicielom, byłaby to druga największa w historii kradzież ETH.

Nieznany sprawca w 3 min. skradł $7 mln

Nowy projekt CoinDash poprzez ICO (Initial Coin Offering) zgromadził 12 mln USD na rozwój. Nieznany sprawca skradł jednak ponad połowę tej kwoty. Jak podają twórcy CoinDash, ICO miało trwać maksymalnie 28 dni i zgromadzić 12 mln dolarów. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że pieniądze udało się zebrać zdecydowanie szybciej. Po fakcie okazało się jednak, że przez pierwsze 3 minuty pieniądze użytkowników spływały na podmieniony adres. Sprawca do tej pory pozostaje anonimowy i mimo, że wydawać by się mogło, że 3 minuty to nie wiele, to sprawca zgrabił w ten sposób równowartość 7 mln USD. Wkrótce po wykryciu ataku strona CoinDash została zawieszona.

“Z wielką przykrością informujemy, iż padliśmy ofiarą ataku hakerskiego w trakcie sprzedaży tokenów. Podczas ataku $7 mln zostało skradzionych przez nieznanego sprawcę. CoinDash Token Sale zabezpieczyło $6,4 mln od wczesnych inwestorów. Jesteśmy wdzięczny za wasze wsparcie.” – można przeczytać w komunikacie CoinDash.

Bitcoin po 500,000$ za 3 lata

Znany jest systemu antywirusowego John McAfee twierdzi, że już w przeciągu trzech lat Bitcoin wart będzie 500 tys. USD. O swoich przypuszczeniach poinformował na swoim profilu na twitterze:

Biorąc pod uwagę jeszcze niedawne projekcje, w których różne postaci związana ze światem kryptowalut prześcigały się w określeniu przyszłej wartości tej kryptowaluty, nie byłoby w tym nic dziwnego. Przypomnijmy, że wówczas twierdzono m.in, że:

Biorąc powyższe pod uwagę nie byłoby w tym nic dziwnego…nie byłoby gdyby nie fakt, iż John McAfee jest tak pewny swojej tezy, iż publicznie przyznał, że jeżeli tak się nie stanie i BTC w przeciągu 3 najbliższych lat (3 x 12 miesięcy – zaznacza McAfee na swoim twitterze) będzie wart mniej niż zakładane przez niego $500 tys. to “zje własnego k****a w telewizji na żywo.”

Znany inwestor zainwestował 1% swojego majątku w Bitcoina

W opublikowanym niedawno raporcie Forbes ujawnia, że Bill Mille, 67-letni miliarder ma zainwestowane 1% swojego majątku w Bitcoina. Raport nie ujawnia dokładnej wartości majątku Millera jednak dodaje, że inwestor zainwestował w BTC już w 2014 roku co oznacza, że od tego czasu pomnożył on już wartość tej inwestycji dziesięciokrotnie. Uważa on ponadto, że w obliczu kolejnego, zbliżającego się kryzysu finansowego wartość najpopularniejszej z cyfrowych walut może znacznie wzrosnąć.

1 sierpnia czekają nas zmiany w Bitcoinie

Na pierwszy dzień sierpnia zaplanowana jest aktualizacja Bitcoina. W obliczu różnych propozycji ulepszenia BTC wiele osób zastanawia się czy dojdzie do podziału.

Źródło: https://coin.dance/blocks

Jak widać na powyższym screenie, w chwili tworzenia tego artykułu największe szanse na sukces ma SegWit2x, którego wprowadzenie zwiększyłoby rozmiar bloku do 2MB.

Mimo postępów w segmencie SegWit2x, niektórzy ostrzegają, że bitcoina nie jest jeszcze bezpieczny. Wielu programistów wciąż sprzeciwia się oprogramowaniu twierdząc, że nie zostało ono poprawnie sprawdzone w poszukiwaniu błędów. Również nie wszyscy górnicy obsługują SegWit2x. Niektórzy uważają, że jest tylko wadliwym kompromisem, który nie rozwiązuje problemu skalowania.

Warto jednak zwrócić uwagę, że obecne poparcie dla SegWit2x wynosi 87,8%:

Źródło: https://coin.dance/blocks

 

 

 

 

 

 

 


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, AUDUSD, USDCAD, USDJPY
Następny artykułWieczór z Price action 24.07.2017 – „zadanie domowe”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here