Naga MarketsMiniony tydzień dla notowań Bitcoina oraz dziesięciu największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej okazał się niezwykle łaskawy i potwierdził nasze oczekiwania co do wzrostu kursu. Notowania z każdym dniem rozrysowywały kolejne rekordowe szczyty – zaczynając od 1359, a kończąc w  piątek na 1630 za jednego BTC. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń oraz analizę techniczną wybranych walut cyfrowych.


Efekt domina na rynku kryptowalut. Kolejna fala wzrostów przed nami?

Sympatycy kryptowalut przy każdym silniejszym ruchu wzrostowym prognozują długoterminowe umocnienie BTC oraz jemu podobnych. Tym razem jednak w tych mocno pozytywnych projekcjach może kryć się ziarno prawdy. Niedzielne wybory prezydenckie we Francji i potencjalna wygrana Marie Le Pen może spowodować, że inwestorzy zaczną poszukiwać nowych, bezpieczniejszych form inwestycyjnych w obliczu słabnącego EUR – Bitcoin jak na razie doskonale wykorzystuje niepewność polityczną i ruchy te z pewnością będą kontynuowane w razie wybrania eurosceptycznej kandydatki na fotel głowy państwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania BTC/USD w piątek przez chwilę utrzymywały się powyżej 1600USD. Obecnie cena wyraźnie porusza się nad 1500USD. Źródło: BitBay.net

W przeciągu ostatnich tygodni kapitalizacji rynku kryptowalutowego wzrosła o prawie 50% do prawie $47 miliardów. W kończącym się tygodniu (dokładnie 4 maja) na 10 najpopularniejszych kryptowalutach widzieliśmy bardzo silną aprecjację – BTC zyskiwał 8%, Ripple natomiast ponad 44%. Co prawda dynamicznym skokom ceny towarzyszą równie dynamiczne spadki, jednak ogólna tendencja pozostaje cały czas pozytywna i wyraźnie popytowa. W przypadku giełdy Bitfinex, BTC/USD testował chwilowo nawet 1700USD.

Zmiana notowań popularnych kryptowalut. Źródło: opracowanie własne

rzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

CME z patentem na derywaty kryptowalutowe, Celery zamraża depozyty

Gigant rynku giełdowego oraz instrumentów pochodnych – CME Group – opracował system dostarczania derywatów powiązanych z kryptowalutami, jak wynika z dokumentów patentowych. Aplikacja w amerykańskim biurze patentowym (dostępna pod linkiem) zakłada koncepcję, w której kryptowaluta powiązana jest z konkretnym kontraktem bez udziału podmiotu clearingowego w całym procesie.

Działania CME w tym zakresie nie powinny jednak nikogo dziwić, gdyż już w listopadzie zeszłego roku pojawiły się pierwsze sygnały w tym zakresie. Co prawda mówimy na razie o koncepcji, jednak wskazuje wyraźnie, że CME szuka nowych okazji rozszerzenia oferty produktowej.

W mijający weekend branża kryptowalutowa analizowała również działania giełdy Celery, która zablokowała wpłaty oraz wypłaty środków swoim użytkownikom. Do tej pory nie pojawiły się oficjalne wyjaśnienia, a nowojorski numer biura giełdy nie odpowiada. Jeżeli sytuacja zostanie wyjaśniona, z całą pewnością o tym poinformujemy.

Co dalej z notowaniami Bitcoina, czyli sky is the limit?

Patrząc na rozwój notowań BTC/USD w zeszłym tygodniu, to można przywołać popularne powiedzenie, że „niebo jest limitem”. W związku z rozrysowaniem historycznych szczytów, analiza techniczna waloru może być utrudniona. Poniższy wykres pokazuje jednak psychologiczny opór 1600.00USD, pod którym rozrysowała się formacja inside bar + pin bar combo, o której więcej przeczytać można tutaj:

BTC/USD D1 – 1600 psychologicznym oporem

Pokonanie strefy i jej re-test od drugiej strony będzie okazją do dalszych zakupów BTC. Dopóki cena utrzymuje się poniżej warto liczyć na korekcyjne spadki. Potencjalną strefą do ich zakończenia są dawne historyczne szczyty z końcówki 2013 roku w okolicach 1120-1163. Musiałoby to jednak oznaczać bardzo silne osunięcie z obecnych poziomów, o co najmniej kilkaset dolarów.

BTC/USD monthly

Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. nie jestem graczem giełdowym, spekulantem, ani maklerem. z finansami mam tyle wspólnego co wypłata na koncie. obserwując ile kryptowalut prócz bitcoina (chyba jeszcze 2) się pojawiło, to nachodzi mnie jedno proste spostrzeżenie. ktoś tu na kimś robi wielki wałek na wielką kasę. ludności myśląca. skończy się prąd w akumulatorze laptopa i w telefonie i zostanie tylko tyle kasy ile masz w portfelu. życzę dobrego dnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here